Tarlós fellebez

A BKV-n kívül további három fővárosi cég lehet csődközelben

A BKV-n kívül további három fővárosi cég lehet csődközelben: a Budapest Gyógyfürdői és Hévízei Zrt., a szippantást végző Fővárosi Településtisztasági és Környezetvédelmi Kft., valamint a Budapesti Temetkezési Intézet Zrt. - közölte a főpolgármester a Főváros Közgyűlés szerdai ülése előtt tartott sajtótájékoztatón.

2010.12.22 10:34MTI

Tarlós István elmondta: a gyógyfürdő cég azért van nehéz helyzetben, mert mintegy 700 millió forint hiánya van. Ez az oka annak, hogy délelőttre összehívták a testület rendkívüli ülését - közölte.

A szándék az, hogy a céget valahogy kihúzzák a "hihetetlen pénzügyi csávából" - tette hozzá.

A főpolgármester elmondta, az új fővárosi vezetés nem csak a BKV és a metróproblémát örökölte meg, hanem még három olyan céget is, amelyek közvetlen csődközelben vannak.

Tarlós István főpolgármester sajtótájékoztatót tart az Újvárosházán, ahol bejelentette, hogy a főváros megfellebbezi a francia nanterre-i bíróság kedden kihirdetett határozatát MTI


Kérdésre válaszolva közölte azt is: még nem dőlt el véglegesen, hogy a fővárosi kórházak a jövőben hová fognak tartozni, így az sem, hogy amennyiben az önkormányzatnál maradnak, akkor létrehoznak-e egy holdingot.

"Valamilyen formában talán igen" - fogalmazott Tarlós István.

Tarlós: fellebbezünk és a főváros fontolgatja új tender kiírását

A főváros megfellebbezi a francia bíróság határozatát, de mérlegeli egy új tender kiírását is - jelentette be Tarlós István főpolgármester szerdai sajtótájékoztatóján.

A nanterre-i bíróság kedden kihirdetett határozatában helybenhagyta a budapesti metrókocsik gyártója, az Alstom kérelmét, amelyben a cég azt indítványozta, hogy a hatóságok tiltsák meg a BKV-nak a bankgaranciák lehívását.

Tarlós István főpolgármester jelezte: folytatják a tárgyalást a francia céggel, részben kármentési szándékkal, részben pedig azért, mert nem szeretnék rombolni a két állam közötti kapcsolatot, "de erősen mérlegeli a főváros egy új tender kiírását is".

Közölte azt is, felveszik a kapcsolatot Budai Gyula elszámoltatási kormánybiztossal, hogy vizsgálja meg: a metrókocsik szállításáról 2006-ban megkötött szerződés mennyiben felel meg a város érdekeinek, mennyiben okozott vagy okozhatott kárt, az milyen mértékű, és van-e az ügynek felelőse.

Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.

Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!

Amennyiben a Könyjelző eszköztárába szeretné felvenni az oldalt, akkor a hozzáadásnál a Könyvjelző eszköztár mappát válassza ki. A Könyvjelző eszköztárat a Nézet / Eszköztárak / Könyvjelző eszköztár menüpontban kapcsolhatja be.