Belpol
Az LMP 123 módosító javaslatot nyújt be a 2021-es költségvetéshez
Emellett zöld fordulatot sürgetnek.
2020.06.21 06:30MTIAz LMP 123 módosító javaslatot nyújt be a 2021-es költségvetéshez, ami több mint 2500 milliárd forintnyi átrendezést tartalmaz - jelentette be a párt társelnöke szombati sajtótájékoztatóján.
Kendernay János a közösségi oldalán élőben közvetített sajtótájékoztatón úgy fogalmazott: az LMP szerint a 2021-es költségvetésnek a zöld fordulatot és az újjáépítést kell szolgálnia.
Azt mondta: ehhez először a szociális válságot kell megállítani, emelve a létfontosságú szociális juttatásokat és a közszolgálatban állók bérét. Emellett zöld fordulatra van szükség, az erőforrások pazarlásának megállítására és válságálló, zöld munkahelyek teremtésére, meg kell állítani "a helyi önkormányzatok kifosztását", valamint védeni és fejleszteni kell a lokális gazdaságokat - tette hozzá.
A kormány által benyújtott költségvetési tervezetet "a pazarlás és a jövő felélésének költségvetésének" nevezte, majd közölte: a gazdaság kitettsége és az erőforrásokkal történő gazdálkodás mai állapota nem teszi válságellenállóvá Magyarországot.
Az LMP javaslata szerint 780 milliárd forint értékben létrehoznának egy zöld gazdaságfejlesztési és klímavédelmi alapot - ismertette. Ebből finanszíroznák többek között a zöld munkahelyek tízezreit teremtő széleskörű épületenergetikai felújítási programot, a villamos- és távhőrendszer fejlesztését a megújuló energiák szélesebb körű alkalmazása érdekében, az energetikai innovációt, a klímaalkalmazkodási feladatokat, a leromlott vízi közművek felújításának megkezdését, a környezeti kármentesítését és az erdővédelmi programot.
A klímaváltozás megfékezéséhez az energiafelhasználás mértékét is jelentősen csökkenteni kell - hangsúlyozta. Az LMP ezért évi 300 milliárd forintos kerettel komplett épületfelújítási programot indítana, amely a legjobb technológiákat alkalmazva akár 85 százalékkal csökkentené az épületek fogyasztását és a rezsiköltségeket is.
Kendernay János szerint a következő hónapokban derül ki, hogy a klímavédelmet komolyan vevő kormányok "zöld ösztönzők" segítségével képesek lesznek-e nemcsak az eddig klímavédelmi erőfeszítéseket megvédeni, hanem a járványt a zöld fordulat eszköztárával katalizátoraként hasznosítani és a jövő nyerteseivé válni.
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 18:26 Villámáradás Texasban - újabb halálos áldozatokat találtak és több tucat eltűntet keresnek után
- 16:25 Megőrizte első helyét a BMW a prémium márkák mezőnyében
- 14:07 Hőség - zivatarokra és magas középhőmérsékletre kell készülni vasárnap
- 12:48 Rejtett örökség - náci múlttal rendelkező családok Európa elitjeiben
- 10:15 Beszakadt Gubacsi híd - díjmentesen lett a közösségi közlekedés
- 8:13 Az ország egyes részein 15-17 nappal nőtt a hőhullámos napok száma 1901 óta
- 6:11 Meteorológia: az elmúlt egy hétben 4 centimétert csökkent a Balaton átlagos vízállása
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06