Siker
Kiszenvedték a tragikus sorsú Szőke Tiszát a partra - videó
Harminc ember dolgozott rajta, az tette lehetővé a kiemelést, hogy októberben nagyon alacsony volt a folyó vízállása.
2020.01.24 16:33ma.huKiemelték és a szárazföldre vontatták pénteken a Szőke Tiszát, a legnagyobb magyar folyami lapátkerekes gőzhajót, ami 2012-ben merült alá - derül ki a Délmagyar.hu helyszíni tudósításából.
A csütörtök reggel kezdődött, közvetlen kiemelésű munkáról - aminek helyszínén Hajdu János, a TEK vezetője is jelen volt - videók is készültek. Legalább 30 szakember munkáját dicséri a mostani folyamat.
A gőzhajó bő két éve lett a Hajózásért Alapítványé, amit kifejezetten a hajó megmentéséért hoztak létre. 2019 őszén a vízállás tette lehetővé, hogy megkezdjék a roncs kiemelését, ami azóta zajlott. Az utolsó fázisban direkt erre a célra gyártott ballonokat csúsztattak a hajótest alá, hogy az egyenletesen feküdjön
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 16:22 Sziget - Éjszakai jegyet vezettek be az idei fesztiválra
- 14:21 Perui drogkereskedőt fogtak el egy nógrádi fesztiválon
- 12:25 Zsigó Róbert: elkészült a nyugdíjasok élelmiszer-utalványáról szóló rendelet tervezete
- 8:26 Vihar - OKF: zajlik a károk felszámolása országszerte
- 6:19 Állatkínzásért jogerősen két év börtönre ítélték a csöngei osztrák állatszaporítót
- 22:17 Elfogultság miatt meg kell ismételni az elsőfokú eljárást a a Hableány balesete ügyében
- 20:16 MSZP: a társadalom negyven százaléka a létminimum alatt él
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06