Diplomácia
Magyarország tíz év után visszatér az UNESCO végrehajtó tanácsába
A végrehajtó tanácsi tagság lehetővé teszi Magyarország szakmai tekintélyének és politikai jelenlétének növelését.
2019.11.22 01:30MTIAz UNESCO általános konferenciájának 40. ülésszakán lezajlott szavazás eredményeként Magyarországot beválasztották a szervezet végrehajtó tanácsába, az ország ezzel tízéves távollét után tér vissza a nagy presztízzsel bíró testületbe - közölte Paczolay Máté, a Külgazdasági és Külügyminisztérium (KKM) sajtófőnöke csütörtökön az MTI-vel.
Kifejtette: a végrehajtó tanácsi tagság lehetővé teszi Magyarország szakmai tekintélyének és politikai jelenlétének növelését, emellett segíti a magyar érdekek érvényesítését az oktatással, kultúrával, tudománnyal és sporttal foglalkozó világszervezetben.
Magyarországot a 2019-2023 közötti időszakra választották be az 58 tagú testületbe.
A sajtófőnök hangsúlyozta: a négyéves mandátum elnyeréséért folytatott átfogó kampánytevékenység a Külgazdasági és Külügyminisztérium koordinálása mellett zajlott.
"Az eredmény jól mutatja hazánk diplomáciai tevekénységének nemzetközi elismertségét az ENSZ egyik legrégebbi szervezetének tagállamai körében" - fogalmazott Paczolay Máté.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 8:55 Beindult a szülés, rendőri felvezetést kapott a kismama
- 8:41 MÁV: nőtt a halálos balesetek száma a vasúti átjárókban
- 8:11 Napi 24 órában figyelik a tanárát megkéselő győri diákot
- 8:02 Működnek az új magyar zsebműholdak
- 7:57 A kulturális törvényjavaslat ellen tüntettek Budapesten
- 7:40 Rendőrség: egyre gyakrabban okostelefonra készített úti segédlettel próbálkoznak migránsok
- 7:34 Az USA az elmúlt 25 év legnagyobb hadgyakorlatára készül Európában
top fórum témák:
- Faludy Fanny tévedett2019.12.07 16:46
- Tanár urak, írjatok egy töri könyvet!2019.09.27 09:45
- Lennék én jó!2019.09.05 11:07
- Kedvenc zenéink2019.09.03 01:08
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2019.09.03 00:31