Oktatás
Tizenöt iskolában indul készpénzkímélő program
A projekt célja, hogy az iskolákban korszerű, és mintaként szolgáló, készpénzmentes megoldások is megjelenjenek.
2019.01.30 22:30ma.huTizenöt oktatási intézmény bevonásával készpénzkímélő iskolai program indul diákoknak és szülőknek a most kezdődő félévben - közölte a Pénziránytű Alapítvány oktatási igazgatója az M1 aktuális csatornán szerdán.
Merényi Zsuzsanna azt mondta, a projekt célja, hogy az iskolákban korszerű, és mintaként szolgáló, készpénzmentes megoldások is megjelenjenek. A projektben részt vevő iskolák büféiben bankkártyaterminálokat helyeznek el, emellett a szülők online is befizethetik az osztálypénzt vagy a menza költségét.
A kezdeményezést az MNB Pénziránytű Alapítvány a Mastercarddal közösen indítja el, a Deloitte szakmai támogatása mellett.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 22:17 Rómában új díszkivilágítást kapott Traianus császár piaca
- 20:14 Antal Csaba díszlettervező a francia Művészetek és Irodalom Érdemrend lovagi fokozatát vehette át
- 18:14 A Frontex új kiképzőközpontot létesít Varsóban
- 16:12 Válik Marion Cotillard és Guillaume Canet
- 14:12 RMDSZ: ez Soós Zoltán marosvásárhelyi polgármester felfüggesztésének célja
- 12:54 Trump: az alkotmány hatalmas győzelme a szövetségi bíróságok beavatkozási lehetőségének korlátozása
- 10:54 Románia megtiltaná volt katonáinak és rendőreinek, hogy konfliktusövezetekbe szegődjenek zsoldosnak
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06