Felsőoktatás

Meghatározták a Pécsi Tudományegyetem 24 milliárdos fejlesztésének főbb irányait

A támogatási összegből mintegy 15 milliárd forintot fordítanak a jövőre alapításának 650. évfordulóját ünneplő pécsi egyetemen az orvosképzés fejlesztésére.

2016.07.09 01:30MTI

Meghatározták a Pécsi Tudományegyetem (PTE) 24 milliárd forintból történő fejlesztésének főbb irányait a Modern városok program keretében - tudatta a felsőoktatási intézmény pénteken az MTI-vel.

A PTE közleménye felidézi: a kormány az év elején döntött arról, hogy 24 milliárd forinttal támogatja az egyetem fejlesztéseit, ennek célja, hogy 2020-ra megduplázzák a baranyai megyeszékhelyen tanuló több mint 2700 külföldi hallgató létszámát.

A támogatási összegből mintegy 15 milliárd forintot fordítanak a jövőre alapításának 650. évfordulóját ünneplő pécsi egyetemen az orvosképzés fejlesztésére: a pécsi orvoskar új oktatási épülettel gazdagodik, a jelenlegi elméleti tömb és az azt körülvevő park is teljesen megújul mintegy 11 milliárd forintos forrásból.

A gyakorlati orvosképzésben részt vevő klinikai központ több épülete is korszerűvé válhat mintegy 4 milliárd forintból, és ennek köszönhetően a betegek és hozzátartozóik komfortérzete is jelentősen javulhat - írták.

Az egyetem úgy látja, hogy a jelenlegi oktatási színvonalat csak akkor lehet megtartani, ha bővül az idegen nyelven is oktató orvosok köre, ezért a támogatásból a magasan kvalifikált, külföldre ment oktatók és kutatók hazacsábítására is fordítanának.

A fennmaradó mintegy 9 milliárd forintból felújítják többi között az egészségtudományi kar fenntartásába kerülő volt Csorba Győző Könyvtár épületét, valamint a Szepesi és a Vörösmarty utcai campust, a műszaki és informatikai kar pedig új műszaki laborépületet kap.

A tervezett fejlesztésben érintett a PTE Balassa János és a Damjanich Kollégiuma is, valamint korszerűbb körülmények fogadhatják majd a Hunyor vendégház lakóit is.

Korszerűsödik a következő években a bölcsészettudományi, a természettudományi, a gyógyszerésztudományi, valamint a kultúratudományi, pedagógusképző és vidékfejlesztési kar, a közgazdaságtudományi kar úgynevezett University Business Centerrel, a jogi kar nemzetközi kommunikációs teremmel bővül - részletezte a közlemény, amely szerint a művészeti karon "nemzetközi szinten is ritkaságszámba menő" hangszerek beszerzését is tervezik.

Jenei Zoltán, a PTE kancellárja egy a témában rendezett februári sajtótájékoztatón azt mondta: a 24 milliárd forintos induló keret - kiegészülve az európai uniós pályázati forrásokkal - négy év alatt 40 milliárd forintos fejlesztést jelenthet az egyetemnek.

Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.

Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!

Amennyiben a Könyjelző eszköztárába szeretné felvenni az oldalt, akkor a hozzáadásnál a Könyvjelző eszköztár mappát válassza ki. A Könyvjelző eszköztárat a Nézet / Eszköztárak / Könyvjelző eszköztár menüpontban kapcsolhatja be.