Illegális bevándorlás

Eddig több mint 1,5 millió aláírás a kötelező kvóták ellen

"Elfogadhatatlan minden olyan diktátum az Európai Uniótól, amely azt akarja előírni, hogy kikkel éljenek együtt a magyarok."

2015.12.12 12:31MTI

Eddig 1 millió 521 ezren írták alá a Fidesznek a kötelező betelepítési kvóták ellen indított petícióját - közölte Gulyás Gergely és Németh Szilárd kormánypárti országgyűlési képviselő szombaton Budapesten, sajtótájékoztatón.

Elfogadhatatlan minden olyan diktátum az Európai Uniótól, amely azt akarja előírni, hogy kikkel éljenek együtt a magyarok - fogalmazott Gulyás Gergely a vasárnapi Fidesz-kongresszus helyszínén, a Hungexpón, újságírók előtt.

"Úgy gondoljuk, hogy nincs szükség bevándorlásra Magyarországon, nem szeretnénk gazdasági bevándorlókat befogadni" - hangsúlyozta a parlament alelnöke, hozzátéve: a bevándorláspolitika nem közösségi jogi hatáskör, vagyis minden ország szabadon dönthet róla.

Szerinte az a humanitárius eljárás, ha előre világossá teszik, hogy ki jöhet és ki nem, utóbbiaknak pedig helyben kell segíteni, amíg országuk sorsa jobbra nem fordul.

Németh Szilárd azt mondta: a vasárnapi tisztújító kongresszus résztvevőit is arra kérik majd, hogy "védjük meg az országot, folytassuk az aláírásgyűjtést", amelynek eredményeként nőhet a kormány mozgástere a kötelező betelepítési kvóták ellen.

Szavai szerint olyan veszély fenyegeti Magyarországot és az EU-t, hogy "ilyen méretű összefogásra, mint amilyenre most kérjük az embereket, gyakorlatilag még nem volt szükség".

Magyarország teljes egészében elutasítja a kötelező kvótát, mert azt jogtalannak, értelmetlennek és rendkívül veszélyesnek tartja - közölte Németh Szilárd. Az uniós kötelezettségszegési eljárásra utalva hozzátette: a magyar kormányzati politika miatt Brüsszel "bosszúhadjáratot indított" az ország ellen.

Emellett "elindultak a balliberális hadak" is, hogy Európa különböző államaiban aláírást gyűjtsenek Magyarország ellen - mondta, megjegyezve: a magyar baloldal képviselői szintén "aláírásgyűjtést kezdtek Magyarországon a magyarok ellen".

Arra a kérdésre, hogy sajtóinformációk szerint jogellenesen kaphatott pénzt az az alapítvány, amely Hóman Bálint-szobrot akar állítani Székesfehérváron, Gulyás Gergely azt válaszolta: szerinte nem történt jogellenesség az ügyben. Utalt Cser-Palkovics András polgármester előző napi állásfoglalására, amelyhez - mint mondta - különösebben nincs is mit hozzátenni. "De ha már mégis belemegyünk ebbe a kérdésbe, akkor nem tudom azt megállni, hogy Horn Gyulánál például senki nem vetette fel ezt a kérdést, mi sem. Szerintem álljunk meg ott, ahol most tartunk" - jegyezte meg.

Az új Quaestor-törvényjavaslattal kapcsolatos ellenzéki kritikákat firtató felvetésre a fideszes politikus azt mondta: méltányosnak és arányosnak tartja a javaslatot.

Arra a kérdésre, hogy Habony Árpád külföldi időtöltésének módja vethet-e fel nemzetbiztonsági kockázatot, Németh Szilárd, aki a parlament szakbizottságának alelnöke, azt felelte: nem a nemzetbiztonsági bizottsághoz tartozik az ügy.

Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.

Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!

Amennyiben a Könyjelző eszköztárába szeretné felvenni az oldalt, akkor a hozzáadásnál a Könyvjelző eszköztár mappát válassza ki. A Könyvjelző eszköztárat a Nézet / Eszköztárak / Könyvjelző eszköztár menüpontban kapcsolhatja be.