Pallasz Athéné Közgondolkodási Program

Milliárdos tudomány- és oktatásfejlesztési programot indít az MNB

Az MNB-ben jelenleg is működő, oktatáshoz kapcsolódó intézmények - a Jegybanki Oktatások Központja és a Budapest Economic Seminar Series - is részesei lesznek a programnak.

2014.02.14 12:48MTI
Forrás: MTI

A Magyar Nemzeti Bank (MNB) évi kétmilliárd forint ráfordítással olyan programot indít, amelynek középpontjában a művelődés, az oktatás és a tudomány, főként a közgazdaságtudomány támogatása és a pénzügyi kultúra fejlesztése áll.

A jegybank közleménye szerint az első öt évben évi kétmilliárd forintot fordít a Pallasz Athéné Közgondolkodási Programra, amelynek különböző elemei a tudományos fokozattal rendelkező kutatók, PhD hallgatók, egyetemisták és szakkollégiumok mellett a nem pénzügyre szakosodott érdeklődők számára is elérhetők lesznek.

Az MNB egyidejűleg több területen kívánja segíteni a magyarországi közgazdasági és pénzügyi tudás gyarapítását: pénzügyi ismeretterjesztő programokat indít országos rendezvényekkel, versenyekkel, a felsőfokú szakképzésben a banki, biztosítási szakemberek, brókerek oktatását és továbbképzését segíti, az egyetemi képzés keretében országos előadássorozatokat, szakkollégiumokat támogat, valamint közgazdasági elemzések megjelentetését, szakkönyvek megírását, tudományos kutatások felvállalását, konferenciák szervezését, nyári egyetem létrehozását ösztönzi.

Létrehoznak egy ösztöndíjrendszert, amely a magyarországi közgazdasági, ezen belül a makroökonómiai és pénzügytani PhD képzés hatékonyságát növeli. Emellett a PhD képzésben résztvevőknek a jegybank nemzetközi kutatók bevonásával kiemelt kurzusokat biztosít.

Azt írták: kiemelten fontosnak tartják, hogy a közgazdaságtan kutatói aktív párbeszédet folytassanak más tudományterületek képviselőivel, ezért más társadalomtudományok, illetve a természettudományok kutatóinak széles körét is bevonják a programba.

Az MNB-ben jelenleg is működő, oktatáshoz kapcsolódó intézmények - a Jegybanki Oktatások Központja és a Budapest Economic Seminar Series - is részesei lesznek a programnak. A program fontos eleme a külföldi, világhírű egyetemekkel, doktori iskolákkal, szakkollégiumokkal, műhelyekkel való szakmai együttműködés kiépítése és fejlesztése, ennek érdekében a jegybank az elkövetkező fél évben felveszi a partneri kapcsolatot az érintett magyarországi és külföldi intézményekkel és kutatókkal.

A közlés szerint a program kidolgozásakor tudatosan törekedtek arra, hogy azzal minél szélesebb közönséget szólítsanak meg. Interaktív eszközök alkalmazásával megújul és szélesebb kínálattal jelentkezik a bank Látogatóközpontja. Újdonságként említették, hogy a nem pénzügyi felsőfokú képzésben részt vevő fiatal egyetemisták tematikus napokra jelentkezhetnek, ahol pénzügyi és fogyasztóvédelmi témák megismerése mellett segítséget kaphatnak majd pénzügyi döntéseikhez.

Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.

Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!

Amennyiben a Könyjelző eszköztárába szeretné felvenni az oldalt, akkor a hozzáadásnál a Könyvjelző eszköztár mappát válassza ki. A Könyvjelző eszköztárat a Nézet / Eszköztárak / Könyvjelző eszköztár menüpontban kapcsolhatja be.