Nincs szentmise, nincs temetés?
Kitiltotta a saját temetéséről a pap: nem járt misére
"Ha a rendszeres misékre nem volt képes eljárni, akkor semmi keresnivalója a temetésen se. Még akkor se, ha az a sajátja." Így okoskodott a pap, aki most nem hajlandó eltemetni a halottat.
2013.04.19 07:29ma.huBosszút áll a község egyik lakóján a pap, elmondása szerint azért nem hajlandó eltemetni a fiatalembert, mert ő nem járt rendszeresen misére, ezért most nem lehet neki megengedni, hogy "elmenjen" a saját temetésére. A 26 éves Kamil Nanko hirtelen, váratlanul hunyt e, miután szívpanaszai lettek, a család pedig a tragédia utáni első sokkból magához térve egyenesen a paphoz ment, hogy megbeszéljék a temetés részleteit.
Henry Poczesniok azonban kijelentette: "Ha ő nem vette a fáradságot, hogy eljöjjön a misékre, akkor nem értem, nekem miért kellene azzal fáradnom, hogy eltemessem" - adta hírül az austriantimes.at című osztrák hírhonlap. A lengyel Opole településen élt férfi édesanyja, Anita kétségbeesetten ecsetelte a helyi médiának, hogy mindent megpróbált, könyörgött a papnak, de ő hajthatatlan volt. Aki nem jár szentmisére, az ne akarjon temetést se.
"Egyértelművé tette, hogy nem látja méltónak a fiamat az egyházi végtisztességre" - mondta a döbbent anya, aki most a család többi tagjával együtt panaszt nyújtott be az illetékes egyházmegyéhez.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 22:36 A Guardian szerint Bécsből magángépek szállítják el az Orbán-kormány alatt meggazdagodottak vagyonát
- 20:35 Kósa Lajos nem veszi át parlamenti mandátumát
- 18:33 Közöny a káosz közepén - ezt a férfit egyáltalán nem zavarta, hogy mindenki menekül, tovább evett a Trump-vacsorán
- 16:30 Lövöldözés egy egyetemi ünnepségen - kilenc sérült
- 15:41 XIV. Leó: tolvajok azok, aki azt emberektől elrabolják a béke és nyugalom jövőjét
- 14:20 Csernobil árnya: 40 év tanulsága
- 12:19 ATOMKI: a klímaváltozás előrehaladását jelzi a lucfenyők gyorsuló pusztulása Magyarországon
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06
Kinyomtatom
Fórumozok róla
Hozzáadom a könyvjelzőhöz
Küldd ide: Delicious
Küldd ide: Digg
Küldd ide: Facebook
Küldd ide: myspace
Küldd ide: twitter


