Nem volt felirat az ajtón
El akarták tussolni: liftaknába zuhant a kórházi beteg
Egy jelöletlen liftaknába zuhant és néhány órával később belehalt a sérüléseibe egy 15 éves fiú, akit heves láza miatt fektettek be megfigyelésre. A kórház titkolni próbálta az esetet.
2013.01.30 09:29ma.huA kórház vezetői megpróbálták eltussolni egy 15 éves beteg halálát, pontosabban annak közvetlen okát: a kamasz egy jelöletlen, 15 méter mély liftaknába zuhant bele. A család most gondatlanság miatt pereli a dél-indiai Chennai város egészségügyi intézményét. A Vingesh Dileep nevű tanuló magas lázzal került a kórházba, ám éjjel vécéznie kellett, ezért felkelt és elindult megkeresni a mosdót. Egy felirat nélküli ajtón nyitott be, és a sötétben nem látta, hogy alatta csak a mélység van: öt emeletet zuhant az alagsorig, ahol rátaláltak.
Akkor még életben volt, ám az orvosok ahelyett, hogy ellátták volna a többszörös és súlyos sérüléseit, titokban átvitték őt egy magánklinikára, ott vesztette életét néhány órával később. A fiú nagyapja a sajtónak elmondta, hogy semmiféle figyelmeztetés nem volt látható az ajtón és világítás sem volt a közelben. "Csak megérintette az ajtót, ami kinyílt, ő pedig lezuhant" - idézte a szavait az austriantimes.at című osztrák hírhonlap.
"Nemcsak a kórház próbálta eltitkolni a történteket, de az a klinika is, ahol végül meghalt" - tette hozzá Srinivasan Dileep. A rendőrök megkezdték az eset kivizsgálását.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 6:45 Itt a csontgyűjtő hernyó - falánk kis lény a rémálmokból
- 22:05 El Cono - rejtélyes piramis az Amazonas mélyén
- 20:04 Kós Hubert simán nyert 200 méter háton Floridában
- 18:02 Trump pápaként? - AI-generált képpel és kijelentéseivel kavart vihart az amerikai elnök
- 16:01 Pápaválasztás - Már elkészült az új pápa ruhája, három különböző méretben
- 14:59 Az Egyesült Államok törölte Romániát a vízummentességi programból
- 12:58 Több száz fiatal csapott össze egy hollandiai üdülőhelyen
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06