Egy orvost mentett meg a tálibok fogságából
Kiszabadította a túszt, de belehalt a kommandós
Fehér Házi közlés szerint életét vesztette egy túszmentő akcióban egy amerikai kommandós, miközben egy korábban elrabolt orvost sikeresen kimenekítettek.
2012.12.10 09:29MTIAmerikai és afgán katonák vasárnap hajnalban szabadítottak ki a tálibok fogságából egy öt nappal ezelőtt elrabolt amerikai orvost, Dilip Josephet Kelet-Afganisztánban. Az országban állomásozó nemzetközi biztonsági erő (ISAF) vasárnap reggel közölte, hogy a katonai akcióban Joseph őrzői közül heten életüket vesztették. Órákkal később a Fehér Ház bejelentette, hogy egy amerikai kommandós is meghalt.
Dilip Josephet szerdán ejtették foglyul a kormánnyal szemben álló, fegyveres tálibok. Az ISAF közleménye szerint azért kellett gyorsan katonai műveletet indítani kiszabadítására, mert hírszerzési információk arra mutattak, hogy közvetlen élet-, illetve sérülésveszélyben van.
Amerikai közlés szerint a hírszerzési értesülések tették lehetővé annak a helyszínnek az azonosítását is, ahol az orvost fogva tartották.
Az elrabolt orvos azért tartózkodott az országban, mert kórházak építésében segített az afgán kormánynak.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 18:45 Újabb hőhullám várható a héten
- 16:21 Azbesztmentesítési alappal segíti a kormány a szennyezett településeket
- 14:15 A falhoz vágtak egy kölyökmacskát Mosonmagyaróváron - rendőrségi feljelentés lett az ügyből
- 12:43 Kapitány István: folytatódik a minisztériumhoz tartozó állami vállalatok átvilágítása
- 10:42 Meteorológia: egy hét alatt közel 6 Celsius-fokkal csökkent a Balaton vizének hőmérséklete
- 8:32 Barbárok estek neki Gödöllőn a Leyland sövényeknek - életek munkáját tették tönkre
- 6:31 Pósfai Gábor: több mint 1,5 milliárd forintos koncert szervezésére is kapott megbízást a Lounge-cégcsoport
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06
Kinyomtatom
Fórumozok róla
Hozzáadom a könyvjelzőhöz
Küldd ide: Delicious
Küldd ide: Digg
Küldd ide: Facebook
Küldd ide: myspace
Küldd ide: twitter


