A hajó személyzete elfelejtette az utast
Jól bennehagyták a vízben a búvárt: elfeledkeztek róla
Vizsgálatot indítottak annak a hajónak a legénysége és az egész vállalkozás ellen, amelyik a minap szó szerint a vízben felejtett egy búvárt. Ezúttal nem történt tragédia, szemben néhány korábbi hasonló esettel.
2011.06.30 08:29ma.hu / MTIEzúttal tragédia nélkül, szerencsésen ért véget a "nagy kaland", ám a felelősség kiderítésére így is rendőrségi vizsgálat indult annál az ausztráliai vállalkozásnál, amely többek közt búvárkirándulások szervezését is vállalja. A hajó ugyanis nem sokkal azután, hogy kivitt a nyílt tengerre egy 28 éves amerikai férfit, nélküle tért vissza a kikötőbe.
A férfi búvárkodni indult, ám nem sokkal azután, hogy lemerült a Nagy Korallzátonynál, a legénység megfeledkezett róla. A pórul járt búvár a tenger élővilágának megcsodálása végeztével szembesült azzal, hogy teljesen magára maradt a vízben, a hajó ugyanis nem egyszerűen csak távolodóban volt tőle, hanem addigra tényleg látótávolságon kívülre került.
A férfi életét az mentette meg, hogy felfedezett a közelben egy másik hajót, amihez kétségbeesve, de erejét összeszedve oda tudott úszni.
Az "életmentés" pedig cseppet sem túlzás: korábban több haláleset is történt hasonló feledékenységből. 1998-ban két búvárnak is már csak a holttestét tudták kiemelni, miután hajójuk magára hagyta őket, 2008-ban pedig csak a véletlenen múlott, hogy nem végződött tragédiával egy brit férfi és amerikai barátnője kalandja - ők 19 órán keresztül taposták a vizet, mire egy helikopterrel sikerült kimenteni.
A mostani eset miatt az első számú felelőst máris elbocsátotta a vállalkozás vezetője, ám a rendőrségi vizsgálatot így sem úszhatják meg.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 18:45 Újabb hőhullám várható a héten
- 16:21 Azbesztmentesítési alappal segíti a kormány a szennyezett településeket
- 14:15 A falhoz vágtak egy kölyökmacskát Mosonmagyaróváron - rendőrségi feljelentés lett az ügyből
- 12:43 Kapitány István: folytatódik a minisztériumhoz tartozó állami vállalatok átvilágítása
- 10:42 Meteorológia: egy hét alatt közel 6 Celsius-fokkal csökkent a Balaton vizének hőmérséklete
- 8:32 Barbárok estek neki Gödöllőn a Leyland sövényeknek - életek munkáját tették tönkre
- 6:31 Pósfai Gábor: több mint 1,5 milliárd forintos koncert szervezésére is kapott megbízást a Lounge-cégcsoport
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06
Kinyomtatom
Fórumozok róla
Hozzáadom a könyvjelzőhöz
Küldd ide: Delicious
Küldd ide: Digg
Küldd ide: Facebook
Küldd ide: myspace
Küldd ide: twitter


