Egymillió új munkahely?
Fidesz: újabb EU-s adat bizonyítja a kormány alkalmatlanságát
A Fidesz szerint az Eurostat munkanélküliségről szóló számaival újabb európai uniós adat bizonyítja, hogy az MSZP-kormány alkalmatlan a válság kezelésére.
2010.03.01 12:54MTICser-Palkovics András, a Fidesz helyettes szóvivője ezt azután közölte az MTI-vel, hogy az Eurostat hétfői tájékoztatása szerint nem változott a munkanélküliség az euróövezetben és az Európai Unióban januárban az előző hónaphoz képest; az eurót használó 16 tagállamban 9,9 százalék, a huszonheteknél 9,5 százalék volt a szezonálisan kiigazított munkanélküliségi ráta. Magyarországon az uniós számítási módszer alapján a tavaly januári 8,8 százalékról egy év alatt 11,1 százalékra emelkedett a munkanélküliségi ráta.
"Egy év alatt jelentősen, 11 százalék fölé emelkedett hazánkban a munkanélküliség, köszönhetően a szocialista kormány elhibázott, megszorításokra épülő gazdaságpolitikájának" - írta ezzel kapcsolatban Cser-Palkovics András.
A helyettes szóvivő hangsúlyozta, a Fidesz nemzeti ügynek tekinti a munkahelyek megvédését, és tíz év alatt egymillió új, legális munkahely létrehozását tűzi ki célul.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 6:30 Becsapódott egy jemeni rakéta a Ben Gurion repülőtér közelében
- 22:27 Közel kétszáz szurkolót vett őrizetbe a rendőrség Horvátországban
- 20:25 Izrael nagyszabású gázai hadműveletre készül tartalékosok tömeges mozgósításával
- 18:23 Franciaországban a rendőrök kiszabadítottak egy férfit, akit két nappal korábban elraboltak
- 16:55 Törölte napi több tucat járatát a United légitársaság New York egyik meghatározó repülőterén
- 14:50 Brutális közúti baleset a Yellowstone Nemzeti Park közelében
- 12:30 Egyre nagyobb veszélyt jelent az emberekre a madárinfluenza
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06