Szolgáltatási díj
944 millió forintra perli a BTelt a Magyar Telekom
A Business Telecomot (BTel) 944 millió forint szolgáltatási díj és járulékai megfizetésére perli a Magyar Telekom, továbbá a BTel egyik kötvényese felszámolási eljárást kezdeményezett a cég ellen.
2014.11.27 11:23MTIEgyebek közt ez derül ki a BTel tájékoztatásából, amelyet a tőzsde felszólítására tett közzé a Budapesti Értéktőzsde honlapján.
A tőzsde a társaságot a korábbi közleményeinek pontosítására szólította fel, továbbá 3 millió forint bírságot is kiszabott a BTelre a tájékoztatási kötelezettségre vonatkozó szabályok sorozatos megsértése miatt.
Az alternatív távközlési szolgáltató cég november 21-én tájékoztatta a nyilvánosságot arról, hogy a Magyar Telekom pert indított ellene a Kecskeméti Törvényszéken a tartozásai megfizetése érdekében.
A BTel a tőzsde felszólítására közölte, hogy a pertárgy értéke 944 millió forint. A tájékoztatás szerint a BTel 2014. április 16-án megállapodást kötött egyik befektetőjével a "Business Telecom Kötvény I." elnevezésű kötvény későbbi időpontban történő tőke- és kamatkifizetésére. Ugyanezen ügylethez kapcsolódóan a társaságnak vételi kötelezettsége áll fenn 230 ezer BTel törzsrészvényre.
A kötvénytulajdonos a társaság ellen a Kecskeméti Törvényszéken felszámolási eljárás megindítása iránti kérelmet nyújtott be. A bíróság a BTel kérelmére a kötvény kifizetésére további 45 napos határidőt engedélyezett, amely határidő még nem telt le. A BTel közölte, hogy a határidő alatt rendezni kívánja a tartozást.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 10:38 Virágzó árokpart miatt kap felszólításokat egy vecsési lakos, miközben országosan a vágatlan május terjed
- 8:09 Lövöldözés Monoron: a TEK tűzharcban lőtte le a rendőrökre támadó férfit
- 6:29 Távozik Such György az Országgyűlés főigazgatói posztjáról
- 21:21 ORFK: több mint 2550 jogsértést állapított meg a Roadpol-ellenőrzés
- 19:18 Magyar Péter: történelmi léptékű a kormány előtt álló munka
- 17:03 Letették az esküt a Tisza-kormány miniszterei
- 15:59 Négy minisztérium vezetői vétójogot kapnak a kormányzati döntéshozatali mechanizmusban
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06
Kinyomtatom
Hozzáadom a könyvjelzőhöz
Küldd ide: Delicious
Küldd ide: Digg
Küldd ide: Facebook
Küldd ide: myspace
Küldd ide: twitter


