Nem keresett milliárdok svájci nyugdíjalapokban
1500 milliárd forint "elfelejtett nyugdíjszámlákon"
Több mint 6 milliárd svájci frank (1458 milliárd forint) gyűlt össze az "elfelejtett nyugdíjszámlák" alapjában Svájcban, ahova azokat a számlákat helyezik át, amelyeket legalább két éve nem keresett senki.
2014.01.04 12:05MTI
Az alap feladata a tulajdonosok megkeresése. Jelenleg 855 ezer számlát tartanak nyilván, amelyeken átlagosan 7500 frank van, de akad olyan is, amelyen már több mint 1 millió frank gyűlt össze.
Az alaphoz általában akkor kerülnek át a számlák, amikor a tulajdonosa munkahelyet vált, és elfelejti átvinni az addig felhalmozódott összeget az új munkaadójához, vagy gyermekgondozási szabadságot vesz ki, illetve külföldre távozik.
A számlák fele olyan külföldieké, akik már elhagyták az országot.
Az alap az esetek 70 százalékában sikertelenül keresi a számlatulajdonosokat.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 8:41 Óriási vihar csapott le a horvát tengerpartra - videó
- 6:40 Az EU továbbra sem ismeri el a Krím és Szevasztopol orosz annektálását
- 22:38 Ukrán légierő: többen meghaltak és megsebesültek az éjjeli légitámadásban
- 20:37 Az autóbuszokon letölthető, ingyenes digitális könyvekkel népszerűsíti az olvasást a madridi önkormányzat
- 18:27 Többen meghaltak és több mint százan megsebesültek az éjszakai iráni rakétatámadásokban
- 16:58 BM: a közlönyben megjelent kormányhatározat nem a TAJ-kártyára vonatkozik
- 14:55 Megkapta a jogvédelmet a főváros, az Államkincstár nem vonhatja le a szolidaritási hozzájárulást
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06