Négyezer frankra emelik
A svájci Lidlnél közel egymillió forint lesz a minimálbér
A szakszervezeti képviselők elégedetten nyilatkoztak a tárgyalásokról. A Syna szakszervezet szerint az egyezség mutatja, hogy lehetséges korrekt fizetést kapni a kiskereskedelmi szektorban is.
2013.09.29 14:29MTI
Decembertől négyezer svájci frankra (nagyjából 974 ezer forintra) emeli Svájcban dolgozó alkalmazottainak minimálbérét a Lidl német élelmiszeripari üzletlánc svájci csoportja.
A jelenleg 3800 svájci frank a Lidl svájci dolgozóinak minimálbére. A decemberi béremelés átlagosan 5 százalékos lesz az alacsonyabb keresetű dolgozók közt. A béremelésről a cég közösen döntött a szakszervezettel, az új, 4000 frankos minimálbér a legmagasabb lesz Svájcban az iparágon belül.
A béremelés nemcsak a kezdő munkavállalókat érinti, hanem a szakmai gyakorlattal rendelkező dolgozókat is. A legalább kétéves gyakorlattal rendelkező dolgozók havi minimálbére nem lehet kevesebb 4100 franknál, míg a hároméves tapasztalattal rendelkező dolgozóknak legalább havi 4250 frankot kell majd fizetni.
A szakszervezeti képviselők elégedetten nyilatkoztak a tárgyalásokról. A Syna szakszervezet szerint az egyezség mutatja, hogy lehetséges korrekt fizetést kapni a kiskereskedelmi szektorban is.
A Lidl leányvállalata négy évvel ezelőtt nyitotta meg első üzletét Svájcban, mára 90 boltot üzemeltet az országban, és nagyjából 2000 alkalmazottja van.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 12:26 Több spanyol városban tiltakoztak ismét a tömegturizmus miatt
- 10:25 Először állít női vezetőt a külső hírszerzés élére a brit kormány
- 8:11 Kijev megerősítette, hogy visszakapott több mint 1200 holttestet Oroszországtól
- 6:10 Iráni Nobel-díjasok és művészek a harcok beszüntetésére szólítottak fel
- 22:38 Parajd - Csökken a Korond-patak sótartalma a folyamatos szivattyúzásnak köszönhetően
- 20:36 Orosz hírszerzés: ukrán-brit provokáció készül a Balti-tengeren
- 18:13 A legsúlyosabb büntetéssel sújthatják a minnesotai gyilkosságok elkövetőjét
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06