Kamatdöntés
Reuters: az elemzők 25 bázispontos csökkentést várnak
Várhatóan 25 bázisponttal 6,25 százalékra csökkenti a jegybanki alapkamatot jövő keddi ülésén a Magyar Nemzeti Bank (MNB) Monetáris Tanácsa.
2012.10.26 17:46MTIA megkérdezett 20 elemző közül 17 várja, hogy a jelenlegi 6,5 százalékos alapkamat 6,25 százalékra csökken a jövő kedden. Amennyiben ez történik, akkor a monetáris tanács az egymást követő harmadik hónapban mérsékli az alapkamatot, amely augusztust megelőzően 8 hónapig 7 százalékon állt. A konszenzus szerint ebben az évben még egyszer kamatot csökkent a monetáris tanács, így az év végén az alapkamat 6,0 százalék lesz, a jövő év végén pedig 5,5 százalék.
Az átlagos infláció az idei 5,8 százalékról, 2013-ban 5,0 százalékra csökkenhet, a jövő év decemberére 4,6 százalékra, majd 2014-ben 3,7 százalékos átlagos fogyasztói áremelkedés várható a megkérdezett szakértők szerint. Az elemzőknek már csak a fele várja, hogy a magyar kormány egyáltalán megköti az IMF/EU-megállapodást, egy hónappal ezelőtt ez az arány még 60 százalék volt. Miközben az idei GDP-prognózison alig igazítottak az elemzők, az egy hónappal ezelőtti 1,0 százalékos csökkenés mínusz 1,1 százalékra változott, a jövő évre vonatkozó gazdasági növekedést 0,4 százalékra nyesték vissza a szeptemberi 0,8 százalékról.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 18:45 Újabb hőhullám várható a héten
- 16:21 Azbesztmentesítési alappal segíti a kormány a szennyezett településeket
- 14:15 A falhoz vágtak egy kölyökmacskát Mosonmagyaróváron - rendőrségi feljelentés lett az ügyből
- 12:43 Kapitány István: folytatódik a minisztériumhoz tartozó állami vállalatok átvilágítása
- 10:42 Meteorológia: egy hét alatt közel 6 Celsius-fokkal csökkent a Balaton vizének hőmérséklete
- 8:32 Barbárok estek neki Gödöllőn a Leyland sövényeknek - életek munkáját tették tönkre
- 6:31 Pósfai Gábor: több mint 1,5 milliárd forintos koncert szervezésére is kapott megbízást a Lounge-cégcsoport
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06
Kinyomtatom
Fórumozok róla
Hozzáadom a könyvjelzőhöz
Küldd ide: Delicious
Küldd ide: Digg
Küldd ide: Facebook
Küldd ide: myspace
Küldd ide: twitter


