Telekommunikáció
Többszáz milliós török befektetés várható hazánkban
Aláíráshoz közeli állapotban van egy 250-300 millió eurós török telekommunikációs beruházás szerződése, illetve tárgyalások kezdődnek a világ második legnagyobb üveggyártó cégének magyarországi befektetéséről.
2012.10.05 15:33MTIEzt a Török-Magyar Kereskedelmi és Iparkamara elnöke közölte pénteken Hévízen. A hévízi önkormányzat által szervezett első török-magyar üzletember találkozó apropóján tartott sajtótájékoztatón Suat Karakus elmondta, hogy a török telekommunikációs beruházás már közel áll az aláíráshoz. Hozzátette, hogy ez meghaladja az eddigi legnagyobb magyarországi török befektetés, a Liszt Ferenc Repülőtéren a földi kiszolgálással foglalkozó Celebi Ground Handling Kft. 45 millió eurós beruházását.
Kitért arra is, hogy a világ második legnagyobb üveggyártó cége, egy török vállalkozás ugyanakkor a közeljövőben kezdi meg tárgyalásait tervezett magyarországi befektetéséről.
Mint kifejtette: jelenleg mintegy 700 török cég működik Magyarországon, a Celebi után a legnagyobb egy Szegeden működő dönergyártó vállalkozás. A két ország között az elmúlt évben 1,8 milliárd eurós áruforgalom volt, pozitív magyar egyenleggel. A forgalom folyamatosan bővül, az idén az első félévben 1-1,2 milliárd euró körül alakult.
Papp Gábor, Hévíz polgármestere (Fidesz-KDNP) arról beszélt: az üzletember találkozót azért kezdeményezték, hogy a két ország számára kölcsönösen előnyös gazdasági kapcsolatokat építsenek ki. A pénteki rendezvényen három fő területről tárgyaltak: turisztikai lehetőségekről, a Hévíz-Balaton Airporttal kapcsolatos fejlesztésekről és üzemeltetésről, valamint ingatlanfejlesztési elképzelésekről, de mindezeken túl kezdeményezik testvérvárosi kapcsolat kiépítését is.
Hasan Kemal Gür, Törökország budapesti nagykövete ehhez hozzátette: a két nemzet közötti barátságot, rokonságot a gazdasági kapcsolatainkkal is meg kell erősíteni, és Hévíz, illetve Zala megye jelentős potenciállal rendelkezik ebből a szempontból.
Takács Szabolcs, a Külügyminisztérium globális ügyekért felelős helyettes államtitkára a sajtótájékoztatón kifejtette, hogy Törökország a világ második legdinamikusabban fejlődő gazdasága, amely az elmúlt években mintegy 9 százalékos éves ütemben bővült. Az euroatlanti térségen kívül a hatodik legnagyobb kereskedelmi partnere Magyarországnak.
Kiss Gábor, Magyarország isztambuli főkonzulja elmondta, hogy novemberben magyar informatikai cégek mutatkoznak be a török piacon a főkonzulátus szervezésében.
A hévízi török-magyar üzletember találkozón mások mellett jelen volt a Turkish Airlines ügyvezetője, utazási irodák, ingatlanfejlesztő cégek vezetői, illetve olyan vállalatcsoportok képviselői, amelyek szálloda- és üdülőterület-fejlesztésekben érdekeltek.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 6:30 Becsapódott egy jemeni rakéta a Ben Gurion repülőtér közelében
- 22:27 Közel kétszáz szurkolót vett őrizetbe a rendőrség Horvátországban
- 20:25 Izrael nagyszabású gázai hadműveletre készül tartalékosok tömeges mozgósításával
- 18:23 Franciaországban a rendőrök kiszabadítottak egy férfit, akit két nappal korábban elraboltak
- 16:55 Törölte napi több tucat járatát a United légitársaság New York egyik meghatározó repülőterén
- 14:50 Brutális közúti baleset a Yellowstone Nemzeti Park közelében
- 12:30 Egyre nagyobb veszélyt jelent az emberekre a madárinfluenza
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06