Fokozottan figyel NAV
Nyugtával dicsérd... Még a nyuszit is ellenőrzik Húsvét előtt
Jár-e a piros tojás mellé nyugta, vajon a húsvéti sonka onnan "jött-e", ahonnan a kereskedő állítása szerint származik: mindez kiderül a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) tavaszi ellenőrzés-sorozatában.
2012.03.30 09:05ma.huA NAV Közép-magyarországi Regionális Adó Főigazgatósága idén április 2-a és május 3-a között folytatja le a már megszokottá vált tavaszi ellenőrzéseit a fővárosban és Pest megyében. Az adóhatóság fokozott jelenlétére számíthatnak a kereskedelmi-, vendéglátói tevékenységet folytató adózók, a tavaszi, illetőleg húsvéti szezonális termékeket árusító vállalkozások, valamint a tojás-, az élelmiszer- és az italáru-forgalmazók, de az adóhatóság revizorai megjelennek a tavaszi rendezvényeken, fesztiválokon is.
Az ellenőrzéssorozatban a NAV regionális szerveinek munkatársai kiemelten vizsgálják, hogy a kereskedők, szolgáltatók bevételeikről adnak-e számlát, nyugtát, a vállalkozások szabályszerűen bejelentik-e alkalmazottaikat, betartják-e a pénztárgépek üzemeltetésére, illetőleg a jövedéki termékek forgalmazására vonatkozó szabályokat és igazolni tudják-e a kínált áru eredetét.
A tavalyi ellenőrzéssorozat alkalmával a legtöbb szabálytalanság (különösen a piacokon, közterületeken árusítók, a szezonális jelleggel megjelenő árusok körében) a nyugta- és számlaadás tekintetében volt tapasztalható, a vizsgált esetek 43%-ában ugyanis nem kaptak bizonylatot az ellenőrök az áru, illetve a szolgáltatás ellenértékéről. Egy évvel ezelőtt az adóhatóság 36 üzletet záratott be és 46 millió forint összegű mulasztási bírságot szabott ki a fővárosban és Pest megyében a szabálytalanságok miatt.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 20:36 Orosz hírszerzés: ukrán-brit provokáció készül a Balti-tengeren
- 18:13 A legsúlyosabb büntetéssel sújthatják a minnesotai gyilkosságok elkövetőjét
- 16:10 Elfogyhatnak Izrael légvédelmi rakétái
- 14:43 NAÜ - Nincs bizonyíték arra, hogy Irán atombombán dolgozna
- 12:33 Tömegsír egy apácák által működtetett anyaotthonnál - közel 800 gyermek holttestét rejtheti egy szennyvíztározó
- 10:04 Újraélesztettek egy két hónapos csecsemőt Fejér vármegyében
- 8:41 Óriási vihar csapott le a horvát tengerpartra - videó
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06