Kilátástalan kilátások
Az ingatlan befektetési piac - fagyos
A legújabb nemzetközi elemzés Budapestet, az ország bizonytalan gazdasági helyzete és a stagnáló piaci körülmények miatt a fagyos, kevésbé vonzó piacok közé sorolta.
2012.03.18 10:46MTIA Colliers International - nemzetközi tanácsadó - elemzése, viszont arról számolt be, hogy a befektetési célú magyar ingatlanpiac tavalyi forgalma 650 millió euró volt, több mint háromszorosa a 2010-es 200 millió eurónak.
A Colliers elemzése megjegyzi, hogy az adásvételekhez nehéz finanszírozást szerezni. A bankok csak a legjobb helyen lévő ingatlanokra, és azoknak a vevőknek adnak hitelt, amelyek bizonyítottak már a piacon. Az önerő ekkor is jóval magasabb a korábbinál, és ez mindaddig így lesz, amíg a gazdasági kilátások nem javulnak.
A DTZ nemzetközi ingatlan tanácsadó Fair Value Indexe a negyedik negyedévben 27 pontról 36 pontra emelkedett. Ennek egyik tényezője, hogy a nyugat-európai befektetési piacon nagyobb szerephez jutottak az ingatlanok, mivel az államkötvények kamata csökkent.
A német irodapiacon például 5 százalék a hozam, míg a brit ingatlanpiac valamennyi szegmensében eléri a 6 százalékot. Újra vonzó a dublini kereskedelmi ingatlanok piaca, miután a bérleti díjak megemelkedtek.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 12:16 Nagy erőkkel keresik a szomjazó gólyát megmentő Árpádot
- 6:48 Magyar Péter: átfogó energiafejlesztési tervet fogadott el a kormány
- 20:46 Kenyában bezzeg minden zöldebb
- 18:37 Második világháborús német katonai motorkerékpár bukkant elő a Dunából
- 16:12 A Tisza-frakció kezdeményezte, hogy jövő kedden legyen az államfőválasztás
- 14:02 Szomjazó gólyának adott inni egy férfi Tiszakécskénél - megható pillanatot rögzített a kamera
- 12:56 Megható felvétel: elpusztult borját vitte magával egy delfinanya
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06
Kinyomtatom
Fórumozok róla
Hozzáadom a könyvjelzőhöz
Küldd ide: Delicious
Küldd ide: Digg
Küldd ide: Facebook
Küldd ide: myspace
Küldd ide: twitter


