Használja a meg sem rendelt netet? Leszerződött!
Jogszabályellenes gyakorlatot folytat a Telekom - Az NMHH-hoz fordult a KÖFE
A fogyasztó meg sem rendelte a mobilinternet szolgáltatást, mégis fizetnie kell. Pedig a jogszabály egyértelmű: kifejezett elfogadó nyilatkozat szükséges ahhoz, hogy a szerződés létrejöjjön, mely alapján díjfizetési kötelezettsége keletkezhet a fogyasztónak.
2012.01.27 09:43ma.huA Közép-Magyarországi Fogyasztóvédelmi Egyesület a Nemzeti Média-és Hírközlési Hatósághoz fordult a fogyasztók széles körének védelme érdekében.
Jogszabályellenesen jár el a Magyar Telekom Nyrt. akkor, amikor a fogyasztó meg sem rendelte a Mobilinternet szolgáltatást, a vállalkozás mégis ráutaló magatartásként értékeli annak használatát, amely alapján létrejön a szerződés és a csomag aktiválása.
Egyesületünk érdekfeltáró tevékenysége során szembesült azzal a ténnyel, hogy a Magyar Telekom Nyrt. ilyen és hasonló tartalmú sms-eket juttat el ügyfeleinek, ha mobiltelefonjukon interneteznek:
„NetStart mobilinternet csomagját 13.2 Ft/10kB díjért használta, így az előfizetői szerződés létrejött. Lemondásért küldje a –NETSTART üzenetet a 1430-ra.T-Mobile”
A T-Mobile általános szerződési feltételei szerint az előfizetői szerződés megkötésére írásban, szóban vagy ráutaló magatartással kerülhet sor. A Mobilinternet szolgáltatásnál már fennálló előfizetői jogviszony esetén pedig szóban vagy ráutaló magatartással is történhet mindez.
Ez azonban ellentétes az elektronikus hírközlési előfizetői szerződések részletes szabályairól szóló 6/2011. (X. 6.) NMHH rendelettel, melynek értelmében a szolgáltató nem követelhet az előfizetőtől díjat, ellenszolgáltatást, ha olyan szolgáltatást, terméket vagy elektronikus hírközlő eszközt értékesít, amelyet az előfizető nem rendelt meg. A szolgáltató erre vonatkozó ajánlatának hallgatólagos vagy ráutaló magatartással történő elfogadását az előfizető elfogadó nyilatkozatának elmulasztása esetén sem lehet vélelmezni.
Ez alapján tehát a Magyar Telekom Nyrt. az általános szerződési feltételei szerint ráutaló magatartásként értékeli a használatot, amely alapján létrejön a szerződés és a csomag aktiválása. Holott ezt nem tehetné meg, hiszen nem vélelmezheti az elfogadást, mivel a fogyasztó kifejezett elfogadó nyilatkozatot nem tett, így az NMHH rendelet értelmében jogszabályellenesen jár el a vállalkozás.
A Közép-Magyarországi Fogyasztóvédelmi Egyesület mindezek miatt a Nemzeti Média-és Hírközlési Hatósághoz fordult annak érdekében, hogy a hatóság jogszabályban meghatározott feladatkörében járjon el és kötelezze a vállalkozást jogszabályellenes szerződési feltételeinek megváltoztatására.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 8:15 Fizikusok fejtették meg a rózsaszirom ikonikus formájának titkát
- 6:45 Itt a csontgyűjtő hernyó - falánk kis lény a rémálmokból
- 22:05 El Cono - rejtélyes piramis az Amazonas mélyén
- 20:04 Kós Hubert simán nyert 200 méter háton Floridában
- 18:02 Trump pápaként? - AI-generált képpel és kijelentéseivel kavart vihart az amerikai elnök
- 16:01 Pápaválasztás - Már elkészült az új pápa ruhája, három különböző méretben
- 14:59 Az Egyesült Államok törölte Romániát a vízummentességi programból
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06