A kormány elfogadta a javaslatot
Szlovák "igen" a bankadóra
A pénzügyminiszter közölte: a szlovák kormány szerdán elfogadta a speciális bankadó bevezetésére tett pénzügyminisztériumi javaslatot.
2011.09.21 19:10MTIIvan Miklos javaslata szerint a jövő évtől kezdve Szlovákiában 0,2 százalékos adót vetnének ki a kereskedelmi bankoknál elhelyezett vállalati betétekre, ha a parlament jóváhagyja a bankadót.
Az adóból 41 millió euró folyna be az államkasszába, és az összeget Miklos tájékoztatása szerint egy tartalékalapot képeznének a bankok számára, az összeg nem kerülne a központi költségvetésbe. Az összegyűlt pénzből támogatnák egy esetleges válság során bajba jutott bankokat.
A 2009 óta az euróövezet tagjának számító Szlovákia mellett többek között Lengyelország, Szlovénia, Románia, Horvátország, és Bulgária is fontolgatja a bankadó bevezetését. Az Európai Bizottság tavaly október elején hivatalos javaslatot dolgozott ki a bankadó európai uniós bevezetésére. A részletekről azonban egyelőre nincs megállapodás.
Tavaly 513,9 millió euró volt a szlovákiai bankok adózott nyeresége, ami több mint a duplája a 2009-es évinek a szlovák nemzeti bank adatai szerint.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 18:45 Újabb hőhullám várható a héten
- 16:21 Azbesztmentesítési alappal segíti a kormány a szennyezett településeket
- 14:15 A falhoz vágtak egy kölyökmacskát Mosonmagyaróváron - rendőrségi feljelentés lett az ügyből
- 12:43 Kapitány István: folytatódik a minisztériumhoz tartozó állami vállalatok átvilágítása
- 10:42 Meteorológia: egy hét alatt közel 6 Celsius-fokkal csökkent a Balaton vizének hőmérséklete
- 8:32 Barbárok estek neki Gödöllőn a Leyland sövényeknek - életek munkáját tették tönkre
- 6:31 Pósfai Gábor: több mint 1,5 milliárd forintos koncert szervezésére is kapott megbízást a Lounge-cégcsoport
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06
Kinyomtatom
Fórumozok róla
Hozzáadom a könyvjelzőhöz
Küldd ide: Delicious
Küldd ide: Digg
Küldd ide: Facebook
Küldd ide: myspace
Küldd ide: twitter


