Bantu volt az állatkert sztárja
Szállítás közben elpusztult egy hím gorilla
Sokkhatás alatt állnak a mexikóvárosi Chapultepec állatkert munkatársai, miután pároztatás céljából történő elszállítása közben elpusztult az állatkert sztárja, egy Bantu nevű hím nyugati síkvidéki gorilla.
2016.07.08 11:45MTIAz emberszabású majmot, amely szeptember 20-án töltötte volna be 25. életévét, éppen elkábították a szállításhoz szerdán, amikor hirtelen szívleállás következett be nála. Mintegy húsz állatorvos és más szakember fél órán át fáradozott az újraélesztésén, de hiába.
Az egész életét a mexikóvárosi állatkertben leélő Bantut hasztalanul próbálták pároztatni az intézmény három nőstény gorillájával, ezért úgy döntöttek, hogy a guadalajarai állatkertbe szállítják, hátha felébred benne a vágy az ott élő két gorillalány valamelyike iránt, és a találkozásnak gorillabébi lesz a gyümölcse.
Az állatkert csütörtökön közleményben jelentette be, az intézmény alkalmazottait mélységesen megdöbbentette, hogy meghalt Bantu, akinek 25 éven át viselték gondját. A gorillák általában 40-45 évig élnek, de fogságban elérhetik az ötvenes éveiket is, sőt akár a 60-at is.
Az állat halálának pontos okát keresik a szakemberek. Annyi bizonyos, hogy a szállításnál betartották a nemzetközi protokollt.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 10:38 Virágzó árokpart miatt kap felszólításokat egy vecsési lakos, miközben országosan a vágatlan május terjed
- 8:09 Lövöldözés Monoron: a TEK tűzharcban lőtte le a rendőrökre támadó férfit
- 6:29 Távozik Such György az Országgyűlés főigazgatói posztjáról
- 21:21 ORFK: több mint 2550 jogsértést állapított meg a Roadpol-ellenőrzés
- 19:18 Magyar Péter: történelmi léptékű a kormány előtt álló munka
- 17:03 Letették az esküt a Tisza-kormány miniszterei
- 15:59 Négy minisztérium vezetői vétójogot kapnak a kormányzati döntéshozatali mechanizmusban
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06
Kinyomtatom
Hozzáadom a könyvjelzőhöz
Küldd ide: Delicious
Küldd ide: Digg
Küldd ide: Facebook
Küldd ide: myspace
Küldd ide: twitter


