Március elején
Újabb rakomány indul az űrállomásra
Újabb rakományt indítanak március elsején a Nemzetközi Űrállomásra a Dragon elnevezésű, magánvállalat által gyártott űrkapszulával - jelentette be pénteken az amerikai űrhivatal, a NASA.
2013.02.23 07:30MTIA Space Exploration Technologies nevű cég járművét Cape Canaveralból, a légierő floridai támaszpontjáról indítják útnak. Mintegy 550 kilogramm utánpótlást és a kísérletekhez szükséges anyagokat visz magával. A terv szerint egy nappal később, amikor a 385 kilométer magasban, 27 ezer kilométeres óránkénti sebességgel keringő űrállomás közvetlen közelébe ér, az eszközt befogják a robotkarral.
A Dragon a Harmony nevű modulhoz kapcsolva pár hetet tölt az állomáson, miközben ki- és berakodják. Visszafelé több mint egy tonna rakománnyal - a kísérletek összegyűlt eredményeivel - tér vissza a Földre március 25-én. Alsó-Kalifornia partjainál ereszkedik le ejtőernyő segítségével a Csendes-óceán vizébe.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 10:09 Repülő zuhant lakóházakra Kaliforniában - a pilóta életét vesztette
- 8:15 Fizikusok fejtették meg a rózsaszirom ikonikus formájának titkát
- 6:45 Itt a csontgyűjtő hernyó - falánk kis lény a rémálmokból
- 22:05 El Cono - rejtélyes piramis az Amazonas mélyén
- 20:04 Kós Hubert simán nyert 200 méter háton Floridában
- 18:02 Trump pápaként? - AI-generált képpel és kijelentéseivel kavart vihart az amerikai elnök
- 16:01 Pápaválasztás - Már elkészült az új pápa ruhája, három különböző méretben
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06