2013-ban indul a vörös bolygóra
Íme a leendő európai Mars-autó prototípusa!
A BBC híradása szerint bemutatták annak az európai Mars-autónak a futómű-prototípusát, amely várhatóan 2013-ban indul a vörös bolygóra, hogy az élet esetleges nyomait kutassa.
2008.05.17 11:15MTI - Fotó: robots.open.ac.ukA BBC híradása szerint bemutatták annak az európai Mars-autónak a futómű-prototípusát, amely várhatóan 2013-ban indul a vörös bolygóra, hogy az élet esetleges nyomait kutassa.
Az Európai Űrügynökség (ESA) grandiózus tervei szerint a az Exomars egyéves utazás után ér el a Marsra. Alaposan meg lesz rakodva tudományos berendezésekkel és készülékekkel.
Mindent összeszámolva mintegy 200 kilogrammos tömegű lesz ez a marsi laboratórium. Emiatt mozgási és manőverezési adottságainak meglehetősen strapabírónak kell lenniük.

Az ESA a kanadai MDA Corporation cégre bízták a Mars-autó mozgását biztosító rendszer kifejlesztését. A mérnökök a hatkerékmeghajtás mellett döntöttek, mert ezt a változatot tartják a legmegfelelőbbnek arra, hogy az önjáró robot biztonságosan tudjon barangolni a Mars kövekkel, sziklákkal teleszórt felszínén.
Eközben várhatóan dombokat, hegyeket kell majd megmásznia. A hat kerék egyébként egymástól függetlenül tud majd működni, ami nagyban növeli manőverezőképességét.
A prototípussal egyelőre a földi körülmények között kísérleteznek a mérnökök, hogy kiküszöböljék az esetleges zavaró tényezőket, és hogy mire útjára indul a Mars-autó a vörös bolygón, ne akadályozzák műszaki nehézségek a mozgását.
Kapcsolódó írások:
- Hamarosan újabb látogató érkezik a Marsra
- Videó! Magyarok a Marson?
- Makákók lesznek az első marsutazók
- Lavinaszerű kőomlást örökített meg a Mars-szonda
- Sok az ásvány, nem lehetett élet a Marson
- Megfejtették a marslakó titkát
- Kisbolygók látogatnak a Földhöz és a Marshoz
- Marsi vizet kutatnak - A Földön!
- Újabb ostrom a Mars ellen
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 14:40 Csak a bálnák tudják, hogy 53 év után hova zuhant vissza a Földre egy szovjet űreszköz
- 12:29 Trump üdvözli Putyin béketárgyalási javaslatát
- 10:27 Meteorológia: megdőlt a hajnali hidegrekord szombaton
- 8:25 Macron visszautasítja Putyin javaslatát
- 6:11 Az orosz elnök közvetlen tárgyalásokat javasol Kijevnek
- 18:10 Vegyi vészhelyzet Katalóniában: hatalmas klórgázfelhő szabadult el
- 16:45 30 napos tűzszünetet jelentett be Zelenszkij - Putyin nem kért belőle
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06