Elismerte a magyar projektet az Afrikai Unió

Módosult az Africa-Europe Challenge vitorlásverseny dátuma

Az Afrikai Unió össze kívánja kötni a magyar projektet az Afrikai Kulturális Reneszánsz programmal, ezért kérésükre módosult az Afrika-Europe Challenge vitorlásverseny dátuma. Ez a felkérés hatalmas elismerés a magyarok által indított Afrika-kerülő projektnek.

2011.01.31 09:18ma.hu

Az Africa-Europe Challenge a világon az első komplex - vitorlásversenyt, kulturális eseménysorozatot és humanitárius programokat magában foglaló - projekt, amely egy éven át tartó út során vitorlázza körbe Afrikát.

A projekt – amely szervezési fázisban van – már elnyerte a magyar köztársasági elnök, dr. Schmitt Pál támogatását, a magyar EU elnökség bizalmát, az Európai Unió elvi pártfogását, továbbá a vitorlás és sportszakma elismerését.

Gál József és dr. Kondricz Péter projektigazgatók csapatukkal együtt eredetileg 2011 júliusi indulást terveztek, ez módosult most 2012-re az Afrikai Unió – az Európai Unió afrikai megfelelője - vezetőinek kérésére.

„Hatalmas eredménynek és megtiszteltetésnek tartjuk, hogy az Afrikai Unió projektünk menetrendjével összhangban szeretné megvalósítani Afrikai Kulturális Reneszánsz nevű kampányát. A kampány alapvető célja az Unió tagállamai kulturális örökségének bemutatása helyi események, fesztiválok útján, ennek a programnak lesz – konkrét és átvitt értelemben is – zászlóshajója az Afrika-Europe Challenge.” – mondta Gál József.

A tárgyalások eredményeképpen hamarosan az Afrikai Unió stratégiai együttműködési megállapodást köt az Africa-Europe Challenge programmal, amely a projekt mindhárom programrészét – sport-, kulturális és iskolafejlesztési esemény – felöleli.

Az együttműködési megállapodás aláírására várhatóan az EU-AKCS (Európai Unió – Afrikai, Karibi, Csendes-Óceáni) országok közös parlamentjének ülésén kerül sor, amelyet májusban rendeznek Budapesten.

„Kiemelt eredménynek tartjuk, hogy abban a félévben sikerül ilyen stratégiai megállapodás kötni egy magyar projekt és az Afrikai Unió között, amikor Magyarország tölti be az Európai Unió soros elnöki tisztét. Így az AEC program példaként szolgálhat az EU és az Afrikai Unió együttműködésére”
– mondta dr. Kondricz Péter.

Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.

Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!

Amennyiben a Könyjelző eszköztárába szeretné felvenni az oldalt, akkor a hozzáadásnál a Könyvjelző eszköztár mappát válassza ki. A Könyvjelző eszköztárat a Nézet / Eszköztárak / Könyvjelző eszköztár menüpontban kapcsolhatja be.