Tenisz
Tajvani tenisztorna: Babos kétórás csatában nyert
A negyedik helyen kiemelt Babos Tímea bejutott a 226 ezer dollár (56,7 millió forint) összdíjazású kemény pályás tajvani női tenisztorna negyeddöntőjébe, miután csütörtökön legyőzte szlovén Dalila Jakupovicot.
2018.02.01 12:37MTIA párosban friss Australian Open-bajnok magyar játékos - aki 45. a világranglistán - 3:3 után magabiztosan hozta az első szettet 169. helyen álló riválisa ellen, majd a másodikban ugyancsak 3:3-nál brékelt. A selejtezőből érkezett szlovén azonban ezúttal utolérte őt, sőt, 5:4-nél ismét elvette a magyar adogatását, ezzel kiegyenlített. Az ütőjét mérgében elhajító Babos a harmadik felvonásban rákapcsolt, és csak két gémet veszítve hozta a meccset, amely 2 óra 5 percig tartott.
A 24 éves magyar játékos a negyeddöntőben a hetedik helyen kiemelt lengyel Magda Linette-tel (60.) találkozik.
Babos ideiglenes partnerével, a tajvani Csan Hao-csinggel magyar idő szerint 12.45 óra körül a párosok negyeddöntőjében is pályára lép, az első helyen kiemelt duóra a japán Hozumi Eri és Namigata Junri vár.
Eredmény (a WTA honlapja szerint):
egyes, nyolcaddöntő:
Babos Tímea (magyar, 4.)-Dalila Jakupovic (szlovén) 6:3, 4:6, 6:2
később:
páros, negyeddöntő:
Babos Tímea, Csan Hao-csing (magyar, tajvani, 1.)-Hozumi Eri, Namigata Junri (japán) 12.45 körül
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 20:12 Szétverték az éjszaka a fél Bikás parkot - betörték egy népszerű söröző teraszát
- 19:00 Gyászol az ország - elpusztult Európa legidősebb hím jegesmedvéje Nyíregyházán
- 18:16 Megrengett a föld Dalmáciában
- 16:15 Kisiklott és épületnek ütközött egy villamos Belgrádban
- 14:14 Mol: zavartalan a hazai kerozinellátás, biztosított a repülőterek működése
- 12:10 Fekete-Győr tovább támadja a bukott rendszert: már csak egy fogatlan oroszlán maradt
- 10:08 Magyar Péter javaslatára Sulyok Tamás a Tisza-kormány 55 államtitkárát nevezte ki
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06
Kinyomtatom
Hozzáadom a könyvjelzőhöz
Küldd ide: Delicious
Küldd ide: Digg
Küldd ide: Facebook
Küldd ide: myspace
Küldd ide: twitter


