Foci vb - 2014
Kemény csatáról beszélnek a németek és a franciák is
Mindkét oldalon két jó csapat kiélezett összecsapásáról beszéltek az első értékelésekben a német-francia párharcot követően.
2014.07.04 21:45MTI
Kemény meccs volt (Fotó: Facebook/FIFA World Cup)
"A mérkőzés elképesztően izgalmas volt - vélekedett Joachim Löw, a németek szövetségi kapitánya. - Csapatunk bravúrosan küzdött, minden játékos tökéletesen végrehajtotta a maga feladatát."
"Ma nem volt könnyű dolgunk - szögezte le a csapatkapitány Philipp Lahm. - Brutálisan meleg volt, főleg a tűző napon, ráadásul két jó csapat került egymással szembe."
Az ezúttal ismét jobbhátvédként szerephez jutó futballista emlékeztetett arra, hogy ők szereztek vezetést, így a franciáknak kellett azután kezdeményezniük.
"Csapatként harcoltuk ki a továbbjutást, szervezettek voltunk" - adta meg sikerük magyarázatát.
Mats Hummels, az egyetlen gól szerzője egy újabb álom megvalósulásaként élte meg a győzelmet.
"Remélem, hogy az utunk még nem ért véget" - tette hozzá.
Didier Deschamps, a franciák játékosként világ- és Európa-bajnok szakvezetője úgy vélekedett, hogy csapata megtette, amit meg kellett a német válogatott szerkezetének megbontásához, de "atletikusságban" némileg hátrányban voltak az amúgy is tapasztaltabb ellenféllel szemben. Hangsúlyozta, hogy azon az úton haladtak tovább, amelyen eddig is jártak, csak éppen a német együttes képviselt az eddigi riválisoknál magasabb szintet.
"Nem volt nagy különbség a két csapat között, de végül a németek jutottak be az elődöntőbe" - rögzítette a lényeget.
A kapus, egyben csapatkapitány Hugo Lloris a szomorúságáról beszélt a mérkőzést követően. Szerinte "szép dolgokat hoztak össze" egy "nagy európai csapattal" szemben, de most időre lesz szükség, amíg túlteszik magukat a búcsún, aztán pedig már arra kell majd összpontosítaniuk, hogy a 2016-os, franciaországi Európa-bajnokságra újra összeálljon a válogatott.
"Büszkék lehetünk a menetelésünkre. Fiatal csapatunkkal a negyeddöntőig jutottunk" - mondta Karim Benzema, akinek lövését a ráadásban nagy bravúrral védte Manuel Neuer. - "Pici hiányzott az újabb sikerhez" - tette hozzá.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 10:38 Virágzó árokpart miatt kap felszólításokat egy vecsési lakos, miközben országosan a vágatlan május terjed
- 8:09 Lövöldözés Monoron: a TEK tűzharcban lőtte le a rendőrökre támadó férfit
- 6:29 Távozik Such György az Országgyűlés főigazgatói posztjáról
- 21:21 ORFK: több mint 2550 jogsértést állapított meg a Roadpol-ellenőrzés
- 19:18 Magyar Péter: történelmi léptékű a kormány előtt álló munka
- 17:03 Letették az esküt a Tisza-kormány miniszterei
- 15:59 Négy minisztérium vezetői vétójogot kapnak a kormányzati döntéshozatali mechanizmusban
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06
Kinyomtatom
Fórumozok róla
Hozzáadom a könyvjelzőhöz
Küldd ide: Delicious
Küldd ide: Digg
Küldd ide: Facebook
Küldd ide: myspace
Küldd ide: twitter


