Vb-2014
Iránban nem szabad nyilvános helyen vb-meccset nézni
Iránban megtiltotta a rendőrség, hogy kávézók vagy éttermek a vb-meccseket közvetítő csatornára kapcsoljanak.
2014.06.14 01:30MTI
freedigitalphotos vectorolie
Az iráni rendőrség azzal indokolja szigorát, hogy meg akarja óvni a közrendet, amelyet esetleg háborítanának a mérkőzésektől feltüzelt tömegek. Az iráni tévé ugyanakkor közvetíti a meccseket, így otthon mindenki megnézheti, akár népes társasággal is őket.
Nigériában is korlátozták a kocsmai vb-nézést, bár ott csupán Adamawa városában és valóban a lakosság védelmében. A hatóság attól tart, hogy robbantásos merényleteket követhetnek el terroristák kihasználva, hogy tömeg gyűlik össze közös tévézésre. Az aggodalom nem alaptalan: egy hete a Boko Haram iszlamista terrorszervezet a városban tévén meccset nézők sokasága mellett robbantott fel autóba rejtett pokolgépet. A merényletben 18-an haltak meg.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 8:12 Irak történelmi mocsárvidéke újjáéled, miután a többéves szárazság után visszatért a víz
- 6:07 Kutyákat tenyésztettek és tartottak fogva kutatási célokra embertelen körülmények között - videó a menekítésről
- 21:00 Iratokat foglalt le az ügyészség az MNB-üggyel összefüggésben az Állami Számvevőszéknél
- 20:58 Bűncselekmény gyanúját állapította meg az ÁSZ a Metropolitan egyetemen vizsgálata során
- 19:55 Lemondott miniszterjelöltségéről Melléthei-Barna Márton
- 18:52 Lemondott az Országos Kórházi Főigazgatóság főigazgatója
- 17:50 Azbesztszennyezés - Zalában több településen utak, bicikliutak és parkolók is érintettek lehetnek
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06
Kinyomtatom
Fórumozok róla
Hozzáadom a könyvjelzőhöz
Küldd ide: Delicious
Küldd ide: Digg
Küldd ide: Facebook
Küldd ide: myspace
Küldd ide: twitter


