Keresik
Magyar csapat indult Nepálba az eltűnt Princzkel Tamás felkutatására
A család két tagjának kíséretében Mécs László hegymászó Nepálba tart, hogy segítse és pontosítsa a Himalájában eltűnt Princzkel Tamás felkutatását.
2014.05.03 14:54MTI
Fotó: 4bakancs.com
A 4bakancs.com hegymászó portál értesülése szerint Katmanduból továbbrepülnek Luklába, ahonnan Mécs László Princzkel Dániellel folytatja az utat Namche Bazaron keresztül a helyszínre. Hogy mennyi időt vesz igénybe, ezt nagyrészt Princzkel Dániel akklimatizációs képessége határozza meg. Reményeik szerint vasárnap estére, vagy hétfő dél körülre érhetnek a helyszínre.
Kollár Lajos a hegymászóportálnak elmondta, hogy az eddig végzett helyszíni - sem a felszíni, sem a helikopteres - kutatások nem jártak sikerrel. "Régi barátunk a szlovák hegymászó Dodo Kopold is ott tartózkodik és segíti a keresést, reméljük sikerül Tamást megtalálni" - mondta.
A csapathoz Szlankó Zoltán hegymászó is csatlakozik, aki pénteken úgy döntött, hogy nem folytatja a Lhoce-expedíciót. Az expedíció lezárásának adminisztrációs feladatai miatt visszatér Katmanduba, majd Mécs Lászlóékkal Luklán keresztül Dingbochéba mennek.
A felvidéki Princzkel Tamás több mint egy éve indult kerékpárral világkörüli útra. A Himalájába három hete érkezett, ahol az Everest alaptáborba szeretett volna eljutni. Április 20-án Dingbochéban szállt meg, felszerelése, trekking engedélye, útlevele, pénze ott maradt és azóta nem látták. A helyiek nagy erőkkel keresik, de még nem akadtak a nyomára.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 10:26 Hankó Balázs: én és munkatársaim jóhiszeműen jártunk el a kulturális támogatások ügyében
- 8:53 Drámai végjáték: Brazília a hosszabbításban búcsúztatta Japánt a világbajnokságról
- 6:40 43 fokos testhőmérséklettel került kórházba egy férfi - 30 kilogramm jég segíthette megmenteni az életét
- 22:25 Nem érinti a debreceni Semcorpnál történt környezetszennyezés a helyi ivóvízbázist
- 21:28 Hőség - Duna menti vízmű: csökkenés helyett tovább nőtt a vízfogyasztás
- 20:23 A Hernádba fulladt egy gyermek vasárnap Gesztelynél
- 19:27 Magyar Péter a vízkorlátozások betartását kéri
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06
Kinyomtatom
Fórumozok róla
Hozzáadom a könyvjelzőhöz
Küldd ide: Delicious
Küldd ide: Digg
Küldd ide: Facebook
Küldd ide: myspace
Küldd ide: twitter


