Bajnokok Ligája
Pokol várja a Real Madridot Münchenben
Arjen Robben ígérete szerint a pokolban fogja érezni magát a Real Madrid kedd este a Bayern München stadionjában a labdarúgó Bajnokok Ligája elődöntőjének visszavágóján.
2014.04.28 20:58MTI
Fotó: freedigitalphotos.net/khunaspix
Az "ördögi környezetben" a bajor együttes holland csatára szerint nyerhetnek két góllal a spanyol királyi gárdával szemben, amely a múlt heti első összecsapáson, odahaza 1-0-ra győzött. "A mi stadionunkban játszunk, s azt akarjuk, hogy pokollá változzon a Real számára az Allianz Arena - nyilatkozta a Bildnek Robben. - Olyan akarattal és akkora szívvel kell futballoznunk, hogy utóbb senki ne mondhassa: nem tettünk meg mindent. Hiszem, hogy mi utazunk Lisszabonba, a BL-döntőre."
Ha tényleg finalista lesz, az első csapat lehet az eddig öt európai kupaelsőséget számláló Bayern, amely megvédi a címét, már ha a döntőben legyűri a másik - a 0-0-ás spanyolországi nyitány után a saját visszavágóját szerdán vívó - páros továbbjutóját, azaz vagy a másik madridi élalakulatot, az Atléticót, vagy a londoni Chelsea-t. Ám előbb még az elődöntős továbbjutást kell kiharcolniuk a münchenieknek, ami számukra is "pokolian" nehéz feladatot kínál.
Már csak azért is, mert az együttesen kilenc BEK és BL-győzelemnél tartó rivális jó formában van, s önbizalom dolgában sem áll rosszul. "Nemcsak védekezni megyünk Münchenbe, gólt is akarunk szerezni - jelentette ki a Real olasz vezetőedzője, Carlo Ancelotti közvetlenül útnak indulás előtt. - Bízunk magunkban, s nagyon motivált az egész társaság." Más kérdés, hogy a múlt nem a madridiak optimizmusát erősíti. A Real tudniillik korábban a német együttesek elleni idegenbeli fellépéseken csupán kétszer tudott győzni, s hat döntetlen mellett 19 alkalommal volt kénytelen vesztesként távozni.
A Bayern elleni előző csaták statisztikai összképe még kevésbé biztató a vendégek számára, merthogy - egyetlen döntetlen mellett - a müncheni csapat hazai pályán nyolcszor verte meg a Realt. Pep Guardiola, a bajorok katalán vezetőedzője hasonló folytatást vár kedden is: "Teljes mértékben bízom a csapatomban, s remélem, együtt képesek leszünk elérni a döntőbe jutást" - jelentette ki.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 10:38 Virágzó árokpart miatt kap felszólításokat egy vecsési lakos, miközben országosan a vágatlan május terjed
- 8:09 Lövöldözés Monoron: a TEK tűzharcban lőtte le a rendőrökre támadó férfit
- 6:29 Távozik Such György az Országgyűlés főigazgatói posztjáról
- 21:21 ORFK: több mint 2550 jogsértést állapított meg a Roadpol-ellenőrzés
- 19:18 Magyar Péter: történelmi léptékű a kormány előtt álló munka
- 17:03 Letették az esküt a Tisza-kormány miniszterei
- 15:59 Négy minisztérium vezetői vétójogot kapnak a kormányzati döntéshozatali mechanizmusban
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06
Kinyomtatom
Fórumozok róla
Hozzáadom a könyvjelzőhöz
Küldd ide: Delicious
Küldd ide: Digg
Küldd ide: Facebook
Küldd ide: myspace
Küldd ide: twitter


