Australian Open
Lenullázták a címvédő Azarenkát
"Ha tudnám, hogy csak annyira tudok játszani, mint ma, akkor azonnal abba kéne hagynom a teniszt. Úgy éreztem magam, mintha én is néző lennék".
2014.01.22 09:49MTI
A lengyel Agnieszka Radwanska három szettben legyőzte a címvédő fehérorosz Viktorija Azarenkát az ausztrál nyílt teniszbajnokság női egyesének negyeddöntőjében.
Az előző két Australian Opent megnyerő Azarenka 47 rontott ütést mutatott be, míg szintén 24 éves riválisa 5:0-ával kezdte a mérkőzést, az egyoldalú harmadik játszmát pedig vesztett gém nélkül hozta, és készülhet élete első melbourne-i elődöntőjére.
"Ha tudnám, hogy csak annyira tudok játszani, mint ma, akkor azonnal abba kéne hagynom a teniszt. Úgy éreztem magam, mintha én is néző lennék" - kesergett a világranglistán második Azarenka.
Az év első Grand Slam-tornájának történetében a profi korszakban először fordul elő, hogy mindkét címvédő kiesett a nyolc között, kedden ugyanis a szerb Novak Djokovic is búcsúzott a férfiaknál. GS-versenyen legutóbb 1997-es Roland Garroson akadt példa az előző évi bajnokok negyeddöntős búcsújára.
Radwanska a csütörtöki elődöntőben az ugyancsak 24 esztendős szlovák Dominika Cibulkovával találkozik, aki meglepetésre alig egy óra alatt legyőzte Simona Halepet. A román játékost hat tornagyőzelme után tavaly az év felfedezettjévé választotta a nemzetközi szövetség.
Az elődöntő másik ágán a kétszeres Australian Open-döntős kínai Li Na és a csupán 19 éves kanadai Eugenie Bouchard csatázik majd.
Eredmények, negyeddöntő:
nők:
A. Radwanska (lengyel, 5.)-Azarenka (fehérorosz, 2.) 6:1, 5:7, 6:0
Cibulkova (szlovák, 20.)-Halep (román, 11.) 6:3, 6:0
kedden játszották:
Li (kínai, 4.)-Pennetta (olasz, 28.) 6:2, 6:2
Bouchard (kanadai, 30.)-Ivanovic (szerb, 14.) 5:7, 7:5, 6:2
az elődöntő párosítása:
Li-Bouchard, A. Radwanska-Cibulkova
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 20:13 HVG: A köztársasági elnök tudomásul vette az alkotmánybírák döntését
- 18:12 Halálos baleset történt a szegedi BYD-építkezésnél
- 16:10 Meteorológia: idén először volt 35 Celsius-fok az országban
- 14:09 Levették az Alkotmánybíróság napirendjéről az államfő indítványát
- 12:08 Sulyok Tamás aláírta az alaptörvény tizenhatodik módosítását
- 10:06 Hőség - Ivókutak is segítenek a nagy melegben Budapesten
- 8:05 Hegedűs Zsolt: új főigazgató irányítja a Dél-pesti Centrumkórházat
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06
Kinyomtatom
Fórumozok róla
Hozzáadom a könyvjelzőhöz
Küldd ide: Delicious
Küldd ide: Digg
Küldd ide: Facebook
Küldd ide: myspace
Küldd ide: twitter


