Meglepő Bayern München vereség
Gulácsi csapata ellen égett a Bayern VIDEÓ!
Igaz nem volt tétmeccs, de ennek ellenére is hatalmas meglepetésnek minősül, hogy a Bajnokok Ligája címvédője, a Bayern München 3-0-s vereséget szenvedett a Red Bull Salzburg otthonában. A bajorok simán vezetik a Bundesligát és a Bl-ben is jó úton járnak a címvédés felé. Gulácsi Péternek azonban nem tudtak gólt lőni.
2014.01.19 14:06ma.huTöbb mint 30 ezer ember volt kíváncsi a Bayern München salzburgi vendégjátékára szombaton. A stadionban a 2008-as EB óta nem voltak ilyen sokan. A mérkőzés esélyese természetesen a Bayern München volt, a német rekordbajnok a Bundesliga idei kiírásában még veretlen és az egész szezont nézve csak két vereséget szenvedett el. A 2013-14-es idényben csak a Manchester City és a Dortmund tudott nyerni tétmeccsen a bajorok ellen.
A téli felkészülés során a Bayern már nem először látogat el Salzburg városába, 2009-ben például 0-0-s döntetlent játszottak. Most azonban a hazai csapat akarata érvényesült.
A mérkőzést is az osztrákok kezdték jobban és folyamatos nyomás alatt tartották a Bayern kapuját, amelyet ezúttal is Neuer védett. Meglepetésre a 13. percben már előnyhöz is jutott a Red Bull Salzburg, majd a 20. minutumban megduplázták előnyüket egy büntetőből szerzett találattal. Ezt követően próbálkozott a Bayern, de a szépítés helyett újabb hazai gól érkezett a 44. percben.
A második félidőben a Bayern hajtott becsülettel, de nem tudták bevenni a Salzburg hálóját, amelyet a fiatal magyar kapus, Gulácsi Péter őrzött. Idén egyébként ő az egyetlen olyan kapuvédő, aki megúszta kapott gól nélkül a világ legjobbjának tartott csapat ellen.
Pep Guardiola, aki egyébként a mérkőzés napján ünnepelte 43. születésnapját, elismerően nyilatkozott legyőzőikről.
"Ez egy jó lecke volt számunkra. Gratulálok a Red Bull-nak, remekül küzdöttek és megérdemelten nyertek" - mondta a spanyol szakember.
Az egykori Barca sztár tehát nem lehetett túl boldog születésnapján, de messzemenő következtetést nem szabad levonni egy barátságos mérkőzés eredményéből. Azt is hozzá kell tenni, hogy a Bayern nem a legerősebb felállásában játszott, de persze így is tele volt a pálya világsztárokkal.
Gulácsi Péter együttesse szintén vezeti hazája bajnokságát és az Európa Ligában is simán túljutottak a csoportkörön.
Íme a találkozó összefoglalója:
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 22:22 Saját életét is kockára tette a magyar erdész, hogy megállítsa a tüzet
- 20:20 Második világháborús MG-42 géppuskát emeltek ki a Dunából - a rendőrség lefoglalta
- 18:19 A Miniszterelnökség felmondta a Lounge Eventtel kötött keretszerződését
- 16:21 Megérkezett az eső a Duna vízgyűjtőjére
- 14:26 Újabb két gyanúsítottat fogtak el a 600 milliós ingatlanmaffia ügyében
- 12:56 Vizes Eb - Megvan az első magyar arany, a nyíltvízi úszó Betlehem Dávid nyerte a kieséses versenyt
- 11:15 Magyar Péter: Tízéves mélypontra csökkent az infláció
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06
Kinyomtatom
Hozzáadom a könyvjelzőhöz
Küldd ide: Delicious
Küldd ide: Digg
Küldd ide: Facebook
Küldd ide: myspace
Küldd ide: twitter


