A folytatásban már nehezebb csatára számíthat
Birkózó Eb - Bácsi könnyedén jutott a 16 közé
Könnyed győzelemmel jutott be a legjobb 16 közé Bácsi Péter a kötöttfogásúak 84 kilogrammos kategóriájában a Tbilisziben zajló birkózó Európa-bajnokság zárónapján, vasárnap.
2013.03.24 11:24MTIA számára szerencsétlenül, térdsérüléssel zárult londoni olimpia után súlycsoportot váltó magyar a várakozásoknak megfelelően magabiztosan verte az osztrák Michael Wagnert.
Kevesebb mint egy perc elteltével Bácsi könnyedén került riválisa mögé, és hasonlóan simán meg is pörgette, így 3-0-ás előnybe került. A folytatásban még egy mögékerüléssel növelte előnyét a magyar, és meg is nyerte a szakaszt. A pihenő után minden ott folytatódott, ahol fél perccel korábban abbamaradt: Bácsi ellenfele mögé került, megpörgette, kétszer kitolta, végül, 1:28 percnél ismét mögé került, így összejött a hat pont, és ezzel a meccs is véget ért.
Az FTC sportolója a folytatásban már lényegesen nehezebb csatára számíthat, mert az olimpiai bronzérmes, vb- és Eb-ezüstérmes Damian Janikowskit három menetben gyönyörű csípődobásokkal legyőző örmény Artur Shaniannal találkozik.
Vasárnap még az olimpiai második Lőrincz Tamás (66 kg), valamint Korpási Bálint (74 kg) érdekelt a magyar csapatból. Mindketten a nyolcaddöntőben kezdik szereplésüket, előbbi osztrák, utóbbi grúz rivális ellen.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 8:38 Döbbenetes felvételek: úgy repedt meg a föld a Fülöp-szigeteken, mintha gyurma lenne
- 6:34 Száz évvel Gaudí halála után új korszak kezdődik: felavatták a Sagrada Família legmagasabb tornyát
- 20:30 A pápa az MI-ről: nem a technológia, hanem a hatalom koncentrációja a legnagyobb veszély
- 18:20 Levendulás törölközőt is kért Ciprusra az előző honvédelmi vezetés - Ruszin-Szendi szerint elszakadtak a valóságtól
- 14:04 Kék villogóval mentették meg az elgázolt kiscicát a kazincbarcikai rendőrök
- 12:00 Vádemelés az Integritás Hatóság elnöke ellen, 140 milliós vagyoni hátrány hűtlen kezelés bűntette és más bűncselekmények
- 10:58 Ökológiai katasztrófa Arizonában: egy tó teljes halállománya elpusztult
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06
Kinyomtatom
Fórumozok róla
Hozzáadom a könyvjelzőhöz
Küldd ide: Delicious
Küldd ide: Digg
Küldd ide: Facebook
Küldd ide: myspace
Küldd ide: twitter


