Szocsi 2014
Száz nap múlva kezdődik a legdrágább téli olimpia
Száz nap múlva lesz a sporttörténelem legköltségesebb téli olimpiájának, a jövő februárban sorra kerülő szocsi játékoknak a megnyitója a Fekete-tenger partján található oroszországi üdülőhelyen.
2013.10.29 12:56MTI
A helyszíni térkép (fotó: MTI)
A száznapos visszaszámlálás egészen pontosan szerdán kezdődik Szocsiban, mégpedig Thomas Bachnak, a Nemzetközi Olimpiai Bizottság (NOB) új elnökének jelenlétében. A német sportvezető hétfőn Vlagyimir Putyin orosz államfővel együtt látogatta meg a leendő versenyhelyszíneket, s elismerően nyilatkozott az előkészületekről.
A 37,5 milliárd euróba kerülő szocsi téli olimpia február 7-től 23-ig tart majd. Putyin hétfőn azt mondta, a munkálatok jelentős része majdnem befejeződött, már csak az utolsó simítások vannak hátra.
"Minél előbb el kell készítenünk mindent" - tette hozzá az államfő, aki múlt havi látogatásakor felszólította a szervezőbizottságot, hogy sürgősen oldja meg az előkészületekkel kapcsolatos problémákat.
A 45 ezer férőhelyes olimpiai stadion ugyanakkor még nem áll teljesen készen, az állami televízió így egyelőre nem tudja elpróbálni a megnyitó ünnepséget. Az előkészületeken egyébként 100 ezer ember dolgozik, de úgy tűnik, ez sem elég, a moszkvai munkaügyi minisztérium ugyanis az egész országból próbálja mozgósítani a munkanélkülieket.
A szocsi téli olimpia nemcsak a költségei miatt, hanem az olimpiai fáklya útját tekintve is rekorder. A láng a történelem leghosszabb túráját teszi meg, olyan helyszíneket érintve, mint az Északi-sark és a világűr.
A teljesen újjáépített infrastruktúra mellett több száz hóágyút is készenlétbe helyeztek, s raktárakban tárolják az elmúlt években összegyűjtött több tonnányi havat, ha a kaukázusi síversenyeknél esetleg hiány lenne belőle. Erre azért van szükség, mert Szocsiban lesz minden idők legmelegebb téli olimpiája, januárban és februárban napközben 10 Celsius fok az átlaghőmérséklet. A játékokon 15 sportág 98 számában hirdetnek győztest.
Dmitrij Csernyisenko, a szervezőbizottság vezetője azt mondta, jövőre "Szocsi lesz a modern Oroszország kirakata."
Az üdülővárosban 2014-ben Forma-1-es nagydíjat rendeznek, s Szocsi a 2018-as labdarúgó-világbajnokság helyszínei között is szerepel.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 22:22 Saját életét is kockára tette a magyar erdész, hogy megállítsa a tüzet
- 20:20 Második világháborús MG-42 géppuskát emeltek ki a Dunából - a rendőrség lefoglalta
- 18:19 A Miniszterelnökség felmondta a Lounge Eventtel kötött keretszerződését
- 16:21 Megérkezett az eső a Duna vízgyűjtőjére
- 14:26 Újabb két gyanúsítottat fogtak el a 600 milliós ingatlanmaffia ügyében
- 12:56 Vizes Eb - Megvan az első magyar arany, a nyíltvízi úszó Betlehem Dávid nyerte a kieséses versenyt
- 11:15 Magyar Péter: Tízéves mélypontra csökkent az infláció
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06
Kinyomtatom
Fórumozok róla
Hozzáadom a könyvjelzőhöz
Küldd ide: Delicious
Küldd ide: Digg
Küldd ide: Facebook
Küldd ide: myspace
Küldd ide: twitter


