Veszélyes lencsével majmolják a tinik a sztárt
Meghökkentő képek: Káros divat lett Lady Gaga dülledt szeme
A sikeres énekesnő valamennyi extrém ötletének akadnak követői - Most jött el az egyik klipjében látható, óriási szem divatja. De vajon hogyan vélekednek minderről az orvosok?
Különös képek: Tinik szemnagyobbító kontaktlencsével!
2010.07.09 15:30ma.huLady Gaga Bad romance című videója nemcsak hangulata miatt különleges - az extremitásból már-már sportot űző énekesnő "kiugró" szemekkel szerepel a klipben.
Természetesen nem feküdt kés alá a jelenet miatt: azért látszik sokkal nagyobbnak a szeme, mert digitális technikával nagyították. Tekintete valósággal ijesztő, szeme óriásinak tűnik.
A New York Times szerint Lady Gagánál mindez a számítógépes technika eredménye. Bogárra emlékeztető külsejével is divatot teremtett azonban a tinik körében, akik imádják őt.
Fanatikus rajongói mindenben követik Lady Gagát - mivel úgy gondolják, hogy a sztár egy különleges, körlencse nevű kontaklencsével érte el a hatást, a legújabb trend szerint ők hasonlókat szereznek be, amellyel nagyíthatják, feszíthetik a szemüket, és úgy festenek, akár egy rajzfilmfigura...
Csakhogy ezek a "csoda lencsék" illegálisak az Amerikai Egyesült Államokban. Mondani sem kell, cseppet sem egészségesek.
Az azonban, hogy károsak és nem engedélyezett a forgalmazásuk, nem állította meg az interneten való terjedésüket.
Az amerikai szemészek egyesületének véleménye lesújtó a témában. Úgy vélik, azok a felhasználók, akik az ehhez hasonló kontaklencsék alkalmazása előtt nem kérik ki egy szakember véleményét, súlyos fertőzésnek is kitehetik a szemüket.
A lencse allergiás reakciókat válthat ki, és mindenképpen romboló hatást érnek el vele, legrosszabb esetben meg is vakulhatnak.
A szemnagyító lencsék feltűnése ugyanakkor Halloween alkalmával - az ijesztőbb hatás érdekében - is megfigyelhető...
Ciciből tüzelt Lady Gaga!
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 22:57 A hét elején még borult, párás, ködös idő várható, majd feltámad a szél, és melegedés kezdődik
- 20:54 Az EU dömpingellenes vámokat vetett ki a Kínából származó eritritol édesítőszerre
- 18:52 IEA: Az atomenergia növekvő szerepre tesz szert a globális energiaellátásban
- 16:51 Jövő generációs modellekkel vesz lendületet a BMW
- 14:32 300 ezer fölé növeli a kisebb napelemes rendszerek számát a Napenergia plusz program
- 12:35 MÁV: érvénytelenítették a kármentesítési és hulladékelszállítási feladatra kiírt eljárás
- 10:26 HM: szövetséges katonai menetoszlopok haladnak át Magyarországon
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06