Furcsán hangzik, de finom!
Micsoda csoda: puliszkatorta spenóttal, juhsajttal és szezámmaggal
Íme egy vegetáriánus és csupaszín étel! Rétegekben érkeznek a csodák, amiket együtt élvezhetünk. A "legelvetemültebb ragadozók" sem hiányolják majd a húst.
2012.04.21 07:29laptopkonyhaVitamin- és ízparádé keveredik ebben a finomságban, hiszen a spenót és a fekete szezámmag is messze földön híres az egészségre gyakorolt jótékony hatása miatt, míg a juhsajt semmivel sem összetéveszthető íze pedig kiemel minden ilyen értéket. Kár lenne kihagyni a puliszkatortát spenóttal, juhsajttal és fekete szezámmaggal!

Elkészítés
A tejet egy lábasba öntjük, hozzáadjuk a vajat és a sót, és felforraljuk. Vékony sugárban öntjük bele a kukoricadarát, közben habverővel folyamatosan keverjük. Ha szükséges, adunk hozzá egy kis vizet, hogy eléggé krémszerű legyen.
Ha kezd krémesedni, összeállni, elzárjuk alatta a lángot, és állni hagyjuk, amíg egy levehető karimájú kerek tortaformát kivajazunk, és megszórunk zsemlemorzsával. Beleöntjük a puliszkát, elegyengetjük. Ez lesz a tortaalapunk.
Elkészítjük a tölteléket: ehhez először apróra vágjuk a megtisztított póréhagymát, majd megmossuk, és kisebb darabokra vágjuk a spenótot. Az olívaolajon pirítani kezdjük a pórét, majd hozzáadjuk a spenótot. Fűszerezzük a fokhagymával, a szumákkal, az oregánóval, a szerecsendióval és a borssal, ízesítjük a sóval, és addig melegítjük, amíg a spenót összeesik.
Ekkor összekeverjük a morzsolt fetával, és a krémet a puliszka alapra terítjük. A tetejére való tejfölt és sajtot összekeverjük, és egyenletesen elosztjuk a spenótos keveréken, és megszórjuk a fekete szezámmaggal. A tortát 150 fokos sütőben kb. 20 perc alatt készre sütjük.
Tálalás
Tálalás előtt legalább negyed órával kivesszük a sütőből, és pihentetjük a tortát; megszabadítjuk a tortakarikától, és cikkekre vágjuk. Egy szeletet teszünk egy tányérra, és sózott, simára kevert tejfölt kínálunk hozzá.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 14:50 Brutális közúti baleset a Yellowstone Nemzeti Park közelében
- 12:30 Egyre nagyobb veszélyt jelent az emberekre a madárinfluenza
- 10:09 Repülő zuhant lakóházakra Kaliforniában - a pilóta életét vesztette
- 8:15 Fizikusok fejtették meg a rózsaszirom ikonikus formájának titkát
- 6:45 Itt a csontgyűjtő hernyó - falánk kis lény a rémálmokból
- 22:05 El Cono - rejtélyes piramis az Amazonas mélyén
- 20:04 Kós Hubert simán nyert 200 méter háton Floridában
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06