Stiláris hibából tartalmi probléma?
Nem szó szerint idézték Tarr Béla szavait
Hatalmas botrányt kavart Tarr Béla Tagesspiegelben szombaton megjelent interjúja, melyben több alkalommal is kritizálta a magyar kormány politikáját. A berlini filmfesztiválon A torinói ló című filmjével Ezüstmedve-díjat nyert rendező azzal magyarázta a német újságban megjelent interjút a kultúráért felelős államtitkárnak: félreértelmezték szavait.
2011.02.21 12:17ma.huTarr Béla, azt megelőzően adott interjút a Tagesspiegel újságírójának, hogy kitüntették új filmjét, A torinói ló című alkotást a Berlini Nemzetközi Filmfesztivál nagydíjával.
A német lap szombati száma azt írta: a rendező tiltakozik a magyar kormány kultúrpolitikája ellen, ami szerinte tönkreteszi az alkotók munkafeltételeit. "Ez a kormány éppen most változtatja meg az alkotmányt, és húsz évnyi hivatali időre rendezkedik be. A kormánynak kell mennie, nem nekem." Tarr a cikk szerint azt is mondta: a magyar kormány gyűlöli az értelmiséget, mert az liberális és ellenzéki.
Szőcs Géza, kultúráért felelős államtitkár az esetet a Hír Televízió Kontraszt című műsorában kommentálta: „Nagyon örültem Tarr Béla díjának, telefonon gratuláltam neki. Azt tudtam meg, hogy nem szó szerint azokat mondta, amiket a Tagesspiegel a szájába adott. Ezt nekem bizalmasan mondta el, nem tudom, hogy korrekciót kér-e. Tarr szerint a megjelentek szöges ellentétben állnak mindazzal, amit nyilatkozott.”
Lapértesülések szerint Tarr Béla jelenleg is Berlinben van, ahol éppen egyeztet az interjút készítő újságíróval, vajon hol értették félre egymást.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 16:01 Alex Soros Hillary Clinton volt vezető tanácsadójával kötött házasságot New Yorkban
- 14:57 Új COVID-variáns terjed - borotvapengeszerű torokfájdalom a fő tünet
- 12:26 Több spanyol városban tiltakoztak ismét a tömegturizmus miatt
- 10:25 Először állít női vezetőt a külső hírszerzés élére a brit kormány
- 8:11 Kijev megerősítette, hogy visszakapott több mint 1200 holttestet Oroszországtól
- 6:10 Iráni Nobel-díjasok és művészek a harcok beszüntetésére szólítottak fel
- 22:38 Parajd - Csökken a Korond-patak sótartalma a folyamatos szivattyúzásnak köszönhetően
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06