Kultúra
Kettős jubileum a pápai Nagytemplomban
Jubileumi ünnepségre hívja az emlékezőket Pápán a Szent István vértanú főplébánia templom és Pápa Város Önkormányzata. A résztvevőket május 4-én 11 órára várják a katolikus nagytemplomba ünnepi, főpapi szentmisére, melyet koszorúzás követ.
2025.05.02 18:56ma.huPápán a 2025-ös évet Eszterházy 300 emlékévnek nyilvánították tisztelegve a városépítő püspök előtt. Gróf Eszterházy Károly püspök 1725. május 4-én született Pozsonyban. Születésének 300. évfordulója alkalmából május 4-én
11 órai kezdettel főpapi szentmisét tartanak, melyet koszorúzás követ.
A pápai Szent István vértanú főplébánia templomot – a Veszprémi Főegyházmegye, sőt a Dunántúl legnagyobb hatású katolikus templomát – gróf Eszterházy Károly püspök építtette, amelyet 230 évvel ezelőtt május 3-án szenteltek fel.
A monumentális templomban egy ókori ereklye is található, itt nyugszik Szent Marciális légiós katona. Egész alakos, díszmagyarba öltöztetett corpusát az oldalkápolnában tekinthetjük meg. A szent ereklyét a nagy mecénás, gróf Eszterházy Károly egri püspök kapta Rómából, amelyet az új pápai templomnak ajándékozott 1783-ban – tájékoztatta a ma.hu-t Lampért Gábor megbízott sajtóreferens.
Az ünnepi szentmisét celebrálja dr. Mail József címzetes apát-plébános.
Minden érdeklődőt szeretettel várnak az ünnepségre!

Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 6:45 Itt a csontgyűjtő hernyó - falánk kis lény a rémálmokból
- 22:05 El Cono - rejtélyes piramis az Amazonas mélyén
- 20:04 Kós Hubert simán nyert 200 méter háton Floridában
- 18:02 Trump pápaként? - AI-generált képpel és kijelentéseivel kavart vihart az amerikai elnök
- 16:01 Pápaválasztás - Már elkészült az új pápa ruhája, három különböző méretben
- 14:59 Az Egyesült Államok törölte Romániát a vízummentességi programból
- 12:58 Több száz fiatal csapott össze egy hollandiai üdülőhelyen
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06