Erőszak
Több száz fiatal csapott össze egy hollandiai üdülőhelyen
Rohamrendőröket vetettek be.
2025.05.03 12:58MTIZavargások voltak a holland tengerparton fekvő Scheveningen üdülőhelyen csütörtök este, mintegy háromszáz fiatal rendőröket is megdobált kövekkel és üvegekkel, de még kerékpárokkal is - közölte a holland rendőrség pénteken.
A rend visszaállítása végett rohamrendőrséget vetetettek be, csak éjfél körül oszlottak szét a rendbontók. Letartóztatások nem történtek, komolyabb sérülésről nem számoltak be.
A zavargások este 9 körül kezdődtek. A rendőrség közölte: a fiatalok a közösségi médián keresztül szervezkedtek, és több száz fő gyűlt össze a tengerparti sétányon azzal a céllal, hogy erőszakos konfrontációt robbantsanak ki. Az Omroep West című napilap a rendőrségtől úgy tudja, hogy a fiatalok rivális csoportokhoz tartoztak. Kilenc óra körül hosszabb ideig rendőrségi helikopter körözött a térség felett. Később a lovasrendőrséget is bevetették.
Egy helyi étteremtulajdonos arról számolt be, hogy a zavargók megrongálták a teraszát, ezzel több ezer eurós bevételkiesést okozva. A tömegközlekedésben is jelentős fennakadások keletkeztek a körzetben.
A Scheveningenért is felelős hágai városi tanács több tagja pénteken elítélte a történteket, és határozott fellépést követelt a felelősök ellen. A térségben lakók érdekeit kívánó helyi párt frakcióját vezető Richard de Mos rendkívüli vitát kezdeményezett az önkormányzatban a témában.
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 10:09 Repülő zuhant lakóházakra Kaliforniában - a pilóta életét vesztette
- 8:15 Fizikusok fejtették meg a rózsaszirom ikonikus formájának titkát
- 6:45 Itt a csontgyűjtő hernyó - falánk kis lény a rémálmokból
- 22:05 El Cono - rejtélyes piramis az Amazonas mélyén
- 20:04 Kós Hubert simán nyert 200 méter háton Floridában
- 18:02 Trump pápaként? - AI-generált képpel és kijelentéseivel kavart vihart az amerikai elnök
- 16:01 Pápaválasztás - Már elkészült az új pápa ruhája, három különböző méretben
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06