Szombat 10 órától vasárnap 10 óráig
Maratoni rejtvényfejtőverseny Budapesten
Tizenegy ország 30 rejtvényfejtőjének részvételével maratoni, 24 órás rejtvényfejtő verseny kezdődött szombat délelőtt a fővárosban.
2014.03.22 11:45MTI
István György, a ROE elnökségi tagja elmondta: a versenyzők szombat 10 órától vasárnap 10 óráig összesen 13, egyenként 100 perces feladatsort oldanak meg, két-két feladatsor között pedig mindössze tízperces szünetet tartanak.
Ez nemcsak a szellemi, hanem a fizikai képességüket is próbára teszi - tette hozzá.
A verseny tíztagú zsűrijétől a résztvevők folyamatosan kapják a részeredményeket.
A feladatsorok közös jellemzője, hogy matematikai-logikai jellegűek, hiszen a világversenyen is nyelv- és kultúrasemleges feladatokat kell megfejteni. A másik fontos ismérve a feladatsoroknak, hogy jó részüket egy átlagos IQ-jú ember is meg tudja fejteni - bár ami a világbajnoknak 1 percig tart, az átlagembernek akár 10-15 percig is. Az egyik ilyen közismert logikai rejtvénytípus a szudoku, ahol egy 9x9-es hálózatba kell 1 és 9 közötti számokat írni számismétlődés nélkül - magyarázta István György.
A maratoni rejtvényfejtő versenyre a versenyzők nagy része Európából érkezik (Ausztriából, Németországból, Törökországból, Finnországból, Nagy-Britanniából, Csehországból, Szlovákiából, Romániából, Szerbiából), de idén egy thaiföldi versenyző is benevezett a rejtvénymaratonra.
Nem meglepő a nagyszámú külföldi résztvevő, mert ilyen, 24 órás rejtvényfejtőversenyt a világon csak a magyarok szerveznek - mondta István György.
Hozzátette: a versenyen természetesen indulnak a legjobb magyar rejtvényfejtők is, akik már készülnek az idei válogató versenyre, hogy eldőljön, kik indulhatnak magyar színekben az augusztusi, londoni rejtvényfejtő-világbajnokságon. A korábbi években a magyar válogatott csapatban már négyszer is bronzérmet szerzett.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 5:41 A venezuelai földrengésben meghalt a korábbi MLB-játékos gyönyörű felesége
- 22:05 Gyalogosok közé hajtott egy autó Londonban
- 21:14 A szerb elnök bejelentette a lemondását, de a politikában marad
- 20:10 Négyen meghaltak a 3-as főúton Bükkábránynál történt balesetben
- 18:08 Csak délután három ember merült el a Dunában. Egyiküket holtan találták meg, két embert továbbra is keresnek
- 16:16 Utah államában már százezer hektárnál nagyobb területet perzselt fel bozóttűz
- 14:04 Azonnal megszűnt az MTVA és a Duna Médiaszolgáltató Zrt. vezérigazgatóinak megbízatása
Bréking: megérkezett a Sziget nagyszínpad hiányzó headlinere

Augusztus 15-én a globális klub- és fesztiválkultúra egyik legnagyobb hatású figurája, Skrillex lép fel a Szabadság Szigetén.
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06
Kinyomtatom
Fórumozok róla
Hozzáadom a könyvjelzőhöz
Küldd ide: Delicious
Küldd ide: Digg
Küldd ide: Facebook
Küldd ide: myspace
Küldd ide: twitter


