700 település mutatkozik be
Interaktív címerkiállítás nyílik jövőre Budapesten
2013.10.28 16:02MTI

Egy csaknem másfél kilométer hosszú falszakaszon vonultatják majd fel a címereket, amelyek felett QR-kódokat helyeznek el. Ezek segítségével az okostelefonnal rendelkezők megismerhetik a települések történelmét, hagyományait, turisztikai látványosságait, aktuális kiállításait vagy akár jellegzetes kézműves termékeiket is - hangzott el a Westend City Centerben tartandó kiállítás hétfői sajtótájékoztatóján.
Gémesi György, a Magyar Önkormányzatok Szövetségének (MÖSZ) elnöke kiemelte: különösen fontos ez a bemutatkozási lehetőség azoknak a kis lélekszámú településeknek, amelyeknek nincs más módjuk megismertetni értékeiket nagyobb közönséggel.
"Ebben a központban évi 20 millió látogató fordul meg, így ez különösen nagy lehetőség lehet egy 60-70 fős településnek a bemutatkozásra" - hangsúlyozta. A települések címerei egy éven át lesznek láthatók a bevásárlóközpontban, év végén pedig újra lehet pályázni a megjelenésre, így azok, akik az első évben kimaradnak, 2015-ben ismét jelentkezhetnek.
A bemutatkozásnak évente 30 ezer forintos költsége van, de a 100 főnél kisebb lakosú települések számára különböző támogatási rendszereket tesznek elérhetővé a szervezők: 140 település például szponzorok jóvoltából teljesen ingyen jelenhet meg - fejtette ki az MTI kérdésére Walch Ottó, a projekt vezetője.
Hozzátette: a jelentkezések elbírálásakor figyelni fognak arra, hogy minden megyéből arányosan jelenjenek meg települések, valamint a kis- és nagy lélekszámú falvak, községek, városok egyenlő eséllyel pályázhassanak. Az akcióhoz kapcsolódva a bevásárlóközpont vezetése az épület tetőkertjét májustól négy hónapon át térítésmentesen biztosítja a települések számára, hogy 16 hétvégén keresztül két-háromnapos tematikus fesztiválokon a közösségek bemutathassák büszkeségeiket például a kórusfesztiválon, a tűzoltózenekarok hétvégéjén, a dzsessznapokon vagy akár a házi készítésű termékek bemutatóján.
A QR-kódok segítségével elérhető weboldalon külön menüpont segítségével egy online piacteret is kialakítanak, ahol minden település szabadon kereskedhet egymással, valamint a kiállított címerekből minden évben egy könyv is megjelenik, egy országos napilap pedig címergyűjtő akciót is hirdet.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 10:38 Virágzó árokpart miatt kap felszólításokat egy vecsési lakos, miközben országosan a vágatlan május terjed
- 8:09 Lövöldözés Monoron: a TEK tűzharcban lőtte le a rendőrökre támadó férfit
- 6:29 Távozik Such György az Országgyűlés főigazgatói posztjáról
- 21:21 ORFK: több mint 2550 jogsértést állapított meg a Roadpol-ellenőrzés
- 19:18 Magyar Péter: történelmi léptékű a kormány előtt álló munka
- 17:03 Letették az esküt a Tisza-kormány miniszterei
- 15:59 Négy minisztérium vezetői vétójogot kapnak a kormányzati döntéshozatali mechanizmusban
Bréking: megérkezett a Sziget nagyszínpad hiányzó headlinere

Augusztus 15-én a globális klub- és fesztiválkultúra egyik legnagyobb hatású figurája, Skrillex lép fel a Szabadság Szigetén.
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06
Kinyomtatom
Fórumozok róla
Hozzáadom a könyvjelzőhöz
Küldd ide: Delicious
Küldd ide: Digg
Küldd ide: Facebook
Küldd ide: myspace
Küldd ide: twitter


