80 évet élt
Július 29-én temetik Marsall László Kossuth-díjas költőt
Az alkotó életének 80. évében, június 25-én hunyt el. Marsall Lászlót az Emberi Erőforrások Minisztériuma és a Magyar Művészeti Akadémia saját halottjának tekinti.
2013.07.17 14:59MTI
Július 29-én, hétfőn helyezik végső nyugalomra Marsall László Kossuth-díjas költőt, a Magyar Írószövetség örökös tagját, a Magyar Művészeti Akadémia tagját a Farkasréti temetőben Budapesten. A gyászszertartást 14.15 órakor tartják a Makovecz Teremben - közölte az Emberi Erőforrások Minisztériuma Kultúráért Felelős Államtitkársága szerdán.
Az alkotó életének 80. évében, június 25-én hunyt el. Marsall Lászlót az Emberi Erőforrások Minisztériuma és a Magyar Művészeti Akadémia saját halottjának tekinti.
Marsall László 1933. november 3-án született Szegeden. Tanulmányait Békésen, majd Budapesten végezte, 1957-től a Magyar Rádió irodalmi munkatársaként, 1970-től szabadfoglalkozású íróként dolgozott. Mesterének Weöres Sándort tekintette, aki segítette költői pályájának elindulását. Első kötete Vízjelek címmel 1970-ben jelent meg, ezt követte a Szerelem alfapont (1977) és a Porcelánfigurák (1980). További kötetei: Egy világ mintája, Negyvenegy öregek, Holdraforgó, Város papírmadárból, Pókhálófüggvények, Tatus és szörnyei, A megpördített orsó, Szélketrec, Holnapután. Marsall László festészettel és grafikával is foglalkozott.
Alkotói munkásságát 1984-ben József Attila-díjjal, 1987-ben és 2000-ben az Év Könyve kitüntetéssel, 1991-ben Déry Tibor-jutalommal, 1993-ban Kortárs-díjjal ismerték el, 2000-ben pedig átvehette a Magyar Alkotóművészek Országos Egyesületének nagydíját. A költői nyelvet megújító költészetéért, életútja elismeréseként 2002-ben Kossuth-díjjal tüntették ki.
Kapcsolódó írások:
- Elhunyt Király Éva, a Magyar Wagner Társaság tiszteletbeli elnöke
- Elhunyt a fukusimai erőmű volt igazgatója
- Elhunyt Buda Béla pszichiáter
- Hazaszállítják Mandela elhunyt gyermekeinek földi maradványait
- Elhunyt Hepp Ferenc, a női kosárválogatott orvosa
- 82 éves korában elhunyt Dobos Kálmán zeneszerző, zongoraművész
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 22:22 Saját életét is kockára tette a magyar erdész, hogy megállítsa a tüzet
- 20:20 Második világháborús MG-42 géppuskát emeltek ki a Dunából - a rendőrség lefoglalta
- 18:19 A Miniszterelnökség felmondta a Lounge Eventtel kötött keretszerződését
- 16:21 Megérkezett az eső a Duna vízgyűjtőjére
- 14:26 Újabb két gyanúsítottat fogtak el a 600 milliós ingatlanmaffia ügyében
- 12:56 Vizes Eb - Megvan az első magyar arany, a nyíltvízi úszó Betlehem Dávid nyerte a kieséses versenyt
- 11:15 Magyar Péter: Tízéves mélypontra csökkent az infláció
Bréking: megérkezett a Sziget nagyszínpad hiányzó headlinere

Augusztus 15-én a globális klub- és fesztiválkultúra egyik legnagyobb hatású figurája, Skrillex lép fel a Szabadság Szigetén.
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06
Kinyomtatom
Fórumozok róla
Hozzáadom a könyvjelzőhöz
Küldd ide: Delicious
Küldd ide: Digg
Küldd ide: Facebook
Küldd ide: myspace
Küldd ide: twitter


