Saját énjüknek megfelelően alakítanak
A Peer Gynt rendhagyó kettős bemutatója a Thália Színházban
Rendhagyó módon két bemutatót tart a Thália Színházban a temesvári Csiky Gergely Állami Magyar Színház és a budapesti Forte Társulat, amelyek koprodukcióban a Peer Gynt című darabot viszik színre.
2012.10.11 14:44MTIHenrik Ibsen híres drámájának főszerepét szombaton a temesvári Balázs Attila, vasárnap pedig a budapesti Krisztik Csaba játssza.
Az erdélyi színész - aki egyben a temesvári színház igazgatója - elmondta: a Forte Társulat alapítója és vezetője, Horváth Csaba által rendezett előadás azért rendkívüli, mert különbözik egymástól Balázs Attila és a Krisztik Csaba Peer Gynt-interpretációja.
A többi szereplő ugyanazt játssza mindkét előadásban, de a rendező a főszereplő különböző jellemvonásait akarja hangsúlyozni a két színészen keresztül. Ezért folyamodott a rendező ehhez a színházakban ritkán alkalmazott megoldáshoz - magyarázta. Rámutatott: az előadásban a környezet, a szituációk ugyanazok, viszont a hangsúlyok máshova helyeződnek. Ezért Balázs Attila azt ajánlja a nézőknek, hogy mindkét produkciót nézzék meg.
Hozzátette, hogy ő és Krisztik Csaba a saját énjüknek megfelelően alakítják a szerepet, de játékuk igazodik egy jól meghatározott rendezői elképzeléshez. Balázs Attila szerint Krisztik Csaba erőssége a hajlékonyság, a mozgásban való kifejezés, így az ő Peer Gyntjében nagyobb hangsúlyt kap a fiatalosság. Ő maga viszont az évek során felhalmozott tapasztalatára hagyatkozik, így az ő alakítása Peer Gynt élettapasztalatát emeli ki.
"Nagyon jó hatással volt a produkcióra ez a kettőzés. Nem volt rivalizálás közöttünk, segítettük egymást, egyes hangsúlyokat ellestünk egymástól vagy éppen az ellentéteket erősítettük fel" - mondta Balázs Attila a Krisztik Csabával folytatott közös munkáról. Úgy véli, hogy oly sok szín és árnyalat van a darab szövegében, amelyek felvillantásához még két ember is kevés.
A két társulat találkozása nem okozott nehézséget - magyarázta Balázs Attila, hiszen régóta dédelgetik a koprodukció ötletét. Évek óta kölcsönösen figyelemmel kísérik egymás előadásait, a két társulat színészei pedig közös műhelymunka keretében is készültek a próbafolyamatra, amelyen a két társulat színészei már egy hullámhosszon voltak - mondta a temesvári színházigazgató.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 10:38 Virágzó árokpart miatt kap felszólításokat egy vecsési lakos, miközben országosan a vágatlan május terjed
- 8:09 Lövöldözés Monoron: a TEK tűzharcban lőtte le a rendőrökre támadó férfit
- 6:29 Távozik Such György az Országgyűlés főigazgatói posztjáról
- 21:21 ORFK: több mint 2550 jogsértést állapított meg a Roadpol-ellenőrzés
- 19:18 Magyar Péter: történelmi léptékű a kormány előtt álló munka
- 17:03 Letették az esküt a Tisza-kormány miniszterei
- 15:59 Négy minisztérium vezetői vétójogot kapnak a kormányzati döntéshozatali mechanizmusban
Bréking: megérkezett a Sziget nagyszínpad hiányzó headlinere

Augusztus 15-én a globális klub- és fesztiválkultúra egyik legnagyobb hatású figurája, Skrillex lép fel a Szabadság Szigetén.
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06
Kinyomtatom
Fórumozok róla
Hozzáadom a könyvjelzőhöz
Küldd ide: Delicious
Küldd ide: Digg
Küldd ide: Facebook
Küldd ide: myspace
Küldd ide: twitter


