Kultúrára és sportra nevelt ifjúság
Fiatalok szemléletformálása Csolnokon
Több mint 350 gyerek vett részt abban a kultúrára és sportra nevelő egyéves programban, amely Csolnokon és térségében 11 oktatási intézmény példaértékű összefogásával indult. A tanórán kívüli hasznos elfoglaltságot nyújtó képzési projektet az Európai Unió 100 százalékban, 43 millió forinttal támogatta.
2012.09.01 13:28ma.huA csolnoki Kossuth Lajos Művelődési Ház és Könyvtár a térség 10 általános iskolájával és egy óvodájával kötött speciális együttműködést egy előzetes igényfelmérések alapján kidolgozott, szakmailag átgondolt képzési programsorozat megvalósítására. A „Térségi összefogással a kultúráért és a sportért – szemléletformálás a jövő generációjáért” elnevezésű projektet az Európai Unió, az Európai Szociális Alap társfinanszírozásával, 100 százalékban, 43 millió forinttal támogatta (TÁMOP-3.2.11/10/1-2010-0190).
A tanórán kívüli hasznos időtöltés során mind az oktatók és a közreműködő trénerek, mind a diákok kiemelten sikeresnek értékelték a gyermekek személyiségfejlődését elősegítő, képességeik kibontakozását támogató foglalkozásokat – mondta el Csolnok polgármestere. Tafferner József kiemelte, az egy éven át tartó programban több mint 350 gyermek vett részt és olyan speciális, intenzív képzésben részesültek, amelyhez más módon nem juthattak hozzá. A legnépszerűbb foglalkozásokon híres személyek is közreműködtek, mint például a sport- és egészségórákon olimpikon is tartott előadást, beszélgetést a kisiskolásokkal. Az igen mozgalmas, intenzív programban többek között hetente többször volt kultúraismereti és kreatív foglalkozás, úszóedzés Csolnok tanuszodájában, környezetvédelmi, sport és hagyományismereti versenyek és speciális témanapok.
A polgármester hangsúlyozta, a gyermekek az uniós támogatás révén ingyenesen vehettek részt a projektben, amely mindenképpen hasznos tanórán kívüli időtöltést kínált számukra. Tafferner József szerint az átélt élménysorozat a várakozások szerint hosszú távon is pozitívan kell hogy hasson a jövő generációjának életszemléletére.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 10:38 Virágzó árokpart miatt kap felszólításokat egy vecsési lakos, miközben országosan a vágatlan május terjed
- 8:09 Lövöldözés Monoron: a TEK tűzharcban lőtte le a rendőrökre támadó férfit
- 6:29 Távozik Such György az Országgyűlés főigazgatói posztjáról
- 21:21 ORFK: több mint 2550 jogsértést állapított meg a Roadpol-ellenőrzés
- 19:18 Magyar Péter: történelmi léptékű a kormány előtt álló munka
- 17:03 Letették az esküt a Tisza-kormány miniszterei
- 15:59 Négy minisztérium vezetői vétójogot kapnak a kormányzati döntéshozatali mechanizmusban
Bréking: megérkezett a Sziget nagyszínpad hiányzó headlinere

Augusztus 15-én a globális klub- és fesztiválkultúra egyik legnagyobb hatású figurája, Skrillex lép fel a Szabadság Szigetén.
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06
Kinyomtatom
Fórumozok róla
Hozzáadom a könyvjelzőhöz
Küldd ide: Delicious
Küldd ide: Digg
Küldd ide: Facebook
Küldd ide: myspace
Küldd ide: twitter


