Soul Alert élőben
Special Providence: lemezbemutató az A38-on
Január 12-én tartja legújabb albuma bemutatóját a fúziós zenét képviselő Special Providence a fővárosi A38 hajón. A nyolc éve létező csapat Soul Alert című harmadik lemeze anyagát itt játssza először élőben.
2012.01.07 09:37MTIAz elmúlt évtizedben a Special Providence nemcsak hazai, hanem nemzetközi körökben is ismert lett, komoly sikereket ért el, fellépett számos rangos európai fesztiválon és klubban, tavaly októberben Dél-Amerikába is eljutott.
Lemezeiket tizenöt országban forgalmazzák - tájékoztatták a szervezők az MTI-t. Zenéjüket szinte lehetetlen a szokványos műfaji keretek közé szorítani, a formáció szabadon elegyíti a progresszív rock, a dzsessz, a metál és a laza chillout elemeit, valódi kuriozitást hozva létre. "Emiatt az egyveleg miatt hívnak minket dzsesszfesztiválokra éppen úgy, mint metál rendezvényekre" - mondta Markó Ádám a csapat dobosa.
Bár a produkció alapvetően instrumentális, az évek alatt megszokottá vált, hogy néha vendégénekesek teszik színesebbé az összhatást, stúdióban és színpadon egyaránt. A Soul Alert című lemezen a Turbo frontembere, Tanka Balázs hangját lehet hallani, a január 12-i koncerten a Subscribe-ból ismert Csongor Bálint, valamint Till Máté egészíti ki a zenekart néhány dal erejéig.
A Soul Alert sokak szerint a zenekar eddigi legdallamosabb albuma, átgondoltabb, érettebb mint a korábbi két lemez, a 2008-as Labyrinth és a 2007-es Space Café. A már említett Markó Ádám mellett Cséry Zoltán (billentyűs hangszerek), Kertész Márton (gitár) és Fehérvári Attila (basszusgitár) alkotja a Special Providence-t, amely idén tavasszal Franciaországban, Belgiumban és Németországban turnézik, ősszel pedig Nagy-Britanniában, valamint Japánban hallhatja őket a közönség.
Az A38-beli koncerten a Special Providence mellett színpadra lép a Haelo is.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 18:20 Levendulás törölközőt is kért Ciprusra az előző honvédelmi vezetés - Ruszin-Szendi szerint elszakadtak a valóságtól
- 14:04 Kék villogóval mentették meg az elgázolt kiscicát a kazincbarcikai rendőrök
- 12:00 Vádemelés az Integritás Hatóság elnöke ellen, 140 milliós vagyoni hátrány hűtlen kezelés bűntette és más bűncselekmények
- 10:58 Ökológiai katasztrófa Arizonában: egy tó teljes halállománya elpusztult
- 8:55 Mozgó autóba ugrott egy félmeztelen férfi Csepelen, majd fojtogatni kezdte a női utast
- 6:53 Nyávogás a motortérből: tűzoltók mentettek ki egy bajba jutott kiscicát Budapesten
- 16:14 Robot rúgott meg egy gyereket egy kínai vidámparkban - videóra vették az esetet
Bréking: megérkezett a Sziget nagyszínpad hiányzó headlinere

Augusztus 15-én a globális klub- és fesztiválkultúra egyik legnagyobb hatású figurája, Skrillex lép fel a Szabadság Szigetén.
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06
Kinyomtatom
Fórumozok róla
Hozzáadom a könyvjelzőhöz
Küldd ide: Delicious
Küldd ide: Digg
Küldd ide: Facebook
Küldd ide: myspace
Küldd ide: twitter


