Nemet mondtak
Karzai legújabb békefelhívását is elutasították a tálibok
Hamid Karzai afgán elnök legújabb békefelhívását is elutasították vasárnap a tálib lázadók, noha egy nagy offenzívában szorongatják őket a NATO-erők, és ebben a hónapban három vezetőjüket - köztük legfőbb katonai parancsnokukat - is elfogták Pakisztánban.
2010.02.21 11:39MTIKarzai szombaton a kabuli parlamentben szólította fel a lázadókat arra, hogy fogadják el a béketárgyalások elindítására és a fegyverletételre vonatkozó javaslatát, amelyet a nemzetközi közösség is támogatott a januári londoni Afganisztán-konferencián.
Az adományozó országok több százmillió dollárt ajánlottak föl az afgán elnöknek arra célra, hogy rávegye a mérsékeltebb lázadókat a tárgyalásra és az erőszakról való lemondásra.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 10:09 Repülő zuhant lakóházakra Kaliforniában - a pilóta életét vesztette
- 8:15 Fizikusok fejtették meg a rózsaszirom ikonikus formájának titkát
- 6:45 Itt a csontgyűjtő hernyó - falánk kis lény a rémálmokból
- 22:05 El Cono - rejtélyes piramis az Amazonas mélyén
- 20:04 Kós Hubert simán nyert 200 méter háton Floridában
- 18:02 Trump pápaként? - AI-generált képpel és kijelentéseivel kavart vihart az amerikai elnök
- 16:01 Pápaválasztás - Már elkészült az új pápa ruhája, három különböző méretben
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06