Háború
Kémkedés címén 16 évre ítélték Evan Gershkovich amerikai újságírót Jekatyerinburgban
Tizenhat év fegyházbüntetésre ítélte Evan Gershkovich amerikai újságírót kémkedés címén a szverdlovszki régió bírósága pénteken Jekatyerinburgban.
2024.07.19 19:19MTIAz orosz főügyészség 18 év kiszabását kérte. Gershkovich nem ismerte el bűnösségét.
A főügyészség szerint Gershkovich, a The Wall Street Journal című napilap munkatársaként az amerikai Központi Hírszerző Ügynökség (CIA) megbízásából 2023 márciusában Szverdlovszk megyében titkos információkat gyűjtött az Uralvagonzavod Kutatási és Termelési Komplexum Rt. hadiipari vállalatról. A hatóság szerint törvénysértő tevékenységét az amerikai újságíró "gondos konspirációs intézkedések mellett" folytatta. Az előzetes vizsgálatot az orosz Szövetségi Biztonsági Szolgálat (FSZB) nyomozati osztálya végezte.
Evan Gershkovichot 2023. március végén Jekatyerinburgban vették őrizetbe. Az FSZB szerint megpróbált titkos információkat szerezni az orosz hadiipari komplexum egyik vállalatának tevékenységéről. Az államtitkot érintő tárgyalás zárt ajtók mögött folyt.
Az ügy érdemi tárgyalása június 26-án kezdődött. Az egyik ülésen tanúként hallgatták meg Vjacseszlav Vegnert, a szverdlovszki régió törvényhozó közgyűlésének képviselőjét. A Kommerszant című lap szerint a politikus korábban azt mondta, hogy 2023-as jekatyerinburgi útja során Gershkovich a Wagner katonai magánvállalat tevékenységéről kérdezte őt.
Az amerikai kormányzat többször követelte az újságíró szabadon bocsátását. Gershkovich kicseréléséről tárgyalások folynak Moszkva és Washington között.
A 32 éves Gershkovich korábban dolgozott a The New York Timesnak és az AFP francia hírügynökségnek, együttműködött a The Economisttal, az MIT Technology Review-val és a Foreign Policy-val. Az újságíró 2017 óta Moszkvában dolgozik, ahol külföldi tudósítói akkreditációt kapott és egyebek között Oroszországgal és Ukrajnával kapcsolatos témákra szakosodott. 2022 januárja óta a The Wall Street Journal tudósítója.
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 22:43 Hogyan segíthet a pszichológia abban, hogy jobban érezzük magunkat fürdőruhában?
- 12:15 Zalaegerszegen tovább bővítik az északi ipari parkot
- 10:51 Előkerült a pilótafülke hangrögzítője az Air India lezuhant repülőgépéből
- 8:34 Sokkoló felfedezés Ausztráliában - ősi lábnyomok írhatják át az élet földi történetét
- 6:28 Nem sikerül a baba? - Ez a gyakori kórokozó egyszerűen lefejezi az emberi spermiumokat
- 22:37 Megfejtették a Föld 50 éve mélyen nyugvó geológiai rejtélyét
- 20:27 Irán kész leállítani Izrael hadigépezetét - súlyosbodik a konfliktus a Közel-Keleten
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06