Diplomácia
Bekérette a szlovák külügyminisztérium a pozsonyi magyar nagykövetet
Cselekedetek, amelyek túllépnek a sztenderd diplomáciai kommunikáción.
2023.09.28 08:47MTIBekérette a pozsonyi magyar nagykövetet a szlovák külügyminisztérium szerdán Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter kijelentéseire hivatkozva - közölte a szlovák tárca a TASR szlovák közszolgálati hírügynökség jelentése szerint.
Balogh Csaba nagykövetet arra kérték, hogy tolmácsolja a magyar diplomácia vezetőjének a szlovák fél fenntartásait "a szlovákiai választási kampányba való beavatkozásával és konkrét politikai szubjektumok támogatásával" kapcsolatban.
"A szlovák külügyminisztérium úgy véli, az ilyen cselekedetek túllépnek a sztenderd diplomáciai kommunikáción" - közölte a minisztérium Szijjártó Péter szeptember 26-i és 27-i látogatása során, dél-szlovákiai településeken tartott gyűléseken tett kijelentéseire hivatkozva.
Hozzátették: Szlovákia normális szomszédi kapcsolatok építésében érdekelt Magyarországgal, arra akar építeni, ami összeköt, és a jövőbe kíván nézni.
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 10:56 Brit külügyminiszter: nincs visszaút az 1989 után kialakul világrendhez
- 8:57 Orbán Viktor: megvétóztam a közös nyilatkozatot Ukrajna ügyében
- 6:55 Szalmonella miatt napraforgómagot és mézes szeletet hívtak vissza a forgalomból
- 22:54 Vietnámi fagyasztott garnélaráknyársat hívott vissza a fogyasztóvédelem
- 20:53 Két egészségügyi intézményt újítanak fel Sarkadon
- 18:52 Kéthetes országjárásra indult Gyurcsány Ferenc
- 16:51 A bíróság megállapította a főváros mulasztását a főpolgármester-helyettes megválasztásának elmaradása miatt
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06