Terrorizmus
Bécsi merénylet: életet mentett két hős MMA-harcos
Nem menekültek el, amikor meghallották a lövéseket.
2020.11.03 10:58ma.huKét, Bécsben élő török MMA-harcos is belekeveredett a hétfői lövöldözésbe. Recep Tayyip Gültekin és barátja, Mikail Özer éppen leparkoltak, amikor lövéseket hallottak a Schwedenplatz közelében. Nem menekülni kezdtek, hanem elindultak a zaj felé, és azt látták, hogy az egyik fegyveres terrorista tüzet nyit a járókelőkre. Az egyik sérült áldozat, egy idősebb nő segítségére siettek, és sikerült bevinniük egy biztonságos fedezéknek számító étterembe.
Amikor kifelé jöttek, a terrorista rájuk fogta a fegyverét, és lőtt. Gütelkin a földre vetette magát, de így is eltalálta egy fegyvergolyó, a lába megsérült. Végül Özennel együtt el tudtak menekülni, kocsiba vágták magukat, és a legközelebbi rendőrőrsre hajtottak.
Később Gütelkin sérülése ellenére segítettek egy rendőrnek is, akit a szemük láttára zajló tűzharcban lőtt meg az egyik terrorista. Ezt a rendőrt ők menekítették ki a golyózáporból, és vitték be a kórházba.
A bécsi terrortámadás négy civil életét követelte.
Zwei türkischstämmige junge Männer haben sich während des Terroranschlags in #Wien heldenhaft verhalten: Recep Tayyip Gültekin und Mikail Özen, beide MMA-Kämpfer, haben einen verletzten Polizisten aus dem Kugelhagel gerettet. #Heroes #Terror #ViennaAttack pic.twitter.com/Oq7W5jEmBm
— Jürgen Thiede 🇩🇪🇬🇧🇪🇺 (@ThiedeJurgen) November 3, 2020
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 6:12 BM: szeptembertől és januártól tovább emelkedik a tanárok és az óvónők bére
- 20:07 Négy francia megyében továbbra is a legmagasabb szintű a hőségriasztás
- 18:52 Minden idők legforróbb júniusán van túl Spanyolország
- 16:16 Új vércsoportot fedeztek fel francia kutatók - egyedülálló eset a világon
- 14:53 Fontos adóváltozások léptek hatályba
- 14:52 3%-os kedvezményes elsőlakáshitelt jelentett be Orbán
- 13:07 Fekete az ég alja - talán kezd normalizálódni a helyzet a MOL-finomítóban
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06